Forumurile Bucuria lui Satan

„Întunericul e lumină întoarsă pe dos” – Belzebut

You are not logged in. In order to view the entire Forum, please log in.

#1 25-Nov-2014 22:41:03

admin
Administrator
Registered: 24-Oct-2013

Pentru cei ce au probleme în găsirea Gardianului lor

După Caitlin/Silvercrab, membră în Comunitatea Gay Satanică

Greșeala pe care cei mai mulți dintre începători o fac, este să încerce să-și găsească Demonul Gardian printr-un pendul sau o placă Ouija. Dacă nu ai absolut nicio experiență cu aceste unelte, cel mai probabil acestea nici nu vor funcționa corect pentru tine. Utilizarea plăcii și a pendulului necesită ÎNDEMÂNARE și PRACTICĂ. Atunci când ești novice, trebuie să fii în transă și complet deconectat de la placă, altfel vei sfârși vorbind cu tine însuți – lucru care se întâmplă destul de des. În aceiași măsură se poate întâmpla ca o entitate negativă să interfereze cu placa sau să te prostească că este un Demon și să-ți dea informații greșite. Deci, după cum poți vedea, multe lucruri o pot lua pe o cale greșită dacă nu ești îndemânat în aceste domenii.

Așadar, cum îți găsești Gardianul? Există multe metode sigure, cum este proiecția astrală, fuziunea astrală, utilizarea unei oglinzi negre sau invocarea unui Demon. Însă toate acestea sunt metode avansate, pe care majoritatea nu le pot face până nu se află la cel puțin un nivel intermediar. Pentru începători, aici sunt câteva lucruri care te pot ajuta:

Treci prin TOATĂ listă cu Demoni de pe www.bucurialuisatan.com, inclusiv prin sub-rubrica cu ”Zei cu rang înalt și Prinți Încoronați ai Iadului”, pentru că nu știi niciodată. De asemenea, nu uita nici de ultimul sub-rubrica ”Alți Zei”. Nu toată lumea are Demonul Gardian dintre cei 72 de Demoni Goetici, însă acest lucru nu înseamnă că aceștia sunt mai puțini speciali; spre exemplu, Pazuzu nu face parte dintre cei 72 de Demoni Goetici, însă cu toate acestea este un Demon foarte puternic și un protector excelent. Scrie pe hârtie numele Demonilor care te interesează, aceia care îți plac cu adevărat. Când ai o listă cu Demoni care te atrag, aplică următoarele sfaturi:

• De regulă Demonul tău Gardian va avea același element(e) ca și tine. Când spun asta, nu mă refer la semnul zodiacal, ci la elementul pe care tu îl iubești cel mai mult. Nu ai nevoie de experiență în invocarea elementelor pentru a descoperi care este favoritul tău. Pentru a citi informațiile despre fiecare element, vezi articolul ”Echilibrează-ți elementele” de pe bucurialuisatan.com sau din PDF-ul cu site-ul, PDF-ul cu meditațiile sau PDF-ul cu Programul de formare pentru Războiul Spiritual.

• Aprecieri Înalților Preoți Reverend Mageson și Jake Clarlson, care au găsit acest lucru. De obicei sexul Gardianului tău depinde de sexualitatea ta. Acest lucru înseamnă că bărbații heterosexuali au un Gardian de sex feminin iar homosexualii au un Gardian de sex masculin. La fel stau lucrurile și în ceea ce ține de femei: heterosexualele au un Gardian de sex masculin, iar lesbienele vor avea un Gardian de sex feminin. Chiar și bisexualii 50/50 au o preferință aici. Dacă spre exemplu ești o bisexuală care preferă femeile doar puțin mai mult decât bărbații, există șanse ca Gardianul tău să fie de sex feminin. Cred că acest tipar are de-a face cu mediul cu care te simți cel mai confortabil.

Acum că ai micșorat dimensiunea listei cu numele Demonilor/ițele care te atrag (te rog să iei în considerare că cele spuse mai sus nu sunt scrise în piatră și s-ar putea să nu se aplice în cazul tuturora), pune-ți următoarele întrebări:

1. ”Mă simt cu adevărat confortabil cu ideea ca _______ să fie Demonul meu Gardian?” Când am fost începătoare, au fost mai mulți Demoni care mi s-au părut foarte tari, însă când m-am gând la asta din nou, după câteva zile, am realizat că idea nu-mi mai dădea același sentiment.

2. ”Iubesc absolut toate lucrurile despre _______?” Motivul acestei întrebări ar trebui să fie evident tuturora. S-ar putea să ai un Demon pe care îl placi și îl respecți plin de reverență, însă dacă atunci când confrunți ideea că el/ea îți este Gardianul … dacă atunci când faci acest lucru simți impulsul sau dorința constantă de a căuta alți Demoni, atunci cel mai probabil el/ea nu e Demonul tău. Atunci când îți găsești adevăratul tău Gardian, ar trebui să simți o legătură puternică, o iubire indiscutabilă. Cei mai mulți dintre noi am fost cu Gardienii noștri de-a lungul mai multor vieți anterioare, iar acesta este și locul de unde acel sentiment provine.

3. Și ultima întrebare: ”Există vreun motiv pentru care să cred că _______ nu mi s-ar potrivi ca Gardian?” Nu lua în considerare numai informațiile despre Demoni oferite pe site. S-ar putea să nu ai absolut toate lucrurile în comun cu Gardianul tău. Spre exemplu, cineva care îl are ca Gardian pe Bifrons s-ar putea să fie foarte interesat în necromanție și astrologie, însă nu și în aprofundarea proprietăților magice ale plantelor și a pietrelor. Folosește-ți intuiția când îți răspunzi la această întrebare.

În acest moment ar trebui ca lista ta cu numele Demonilor care îți plac ar trebui să fie redusă la unul sau doi Demoni. Acum vine partea în care vei afla dacă el/ea este cu adevărat Gardianul tău:

• Intră într-o transă profundă.

• Vibrează numele Demonului de 30-40 de ori (de exemplu: A-A-A-A-M-M-M-M-O-O-O-O-N-N-N-N).

• După aceea ar trebui să-i simți energia.

• Conectează-te cu Demonul pe cât poți mai bine

Întreabă-l/o pe _______ dacă este Gardianul tău. Cel mai probabil nu vei vedea și nu vei auzi nimic dacă nu ești deschis din punct de vedere psihic, însă ar trebui să SIMȚI răspunsul acestuia. Interpretarea energiei în această manieră s-ar putea să fie dificilă la început, iar dacă nu înțelegi răspunsul, atunci spune-i că nu înțelegi și cere un semnal mai puternic. Dacă primești un semnal foarte cald și pozitiv, atunci probabil ți-ai găsit Gardianul. Dacă nu, întoarce-te la lista cu Demoni și încearcă din nou cu următorul.

Thomas

#2 26-Nov-2014 12:31:18

Daniel23
Membru
Registered: 10-Nov-2014

Re: Pentru cei ce au probleme în găsirea Gardianului lor

Exact de ce aveam nevoie.Multumim de post !

HAIL SATAN !

#3 29-Nov-2014 01:59:26

Daniel23
Membru

Zilele astea,am intrat sa ma uit la Demoni,cum ai spus mai sus,dar a fost putin diferit,am citit despre cativa demoni,apoi am dat de scrol in jos si am ajuns la Amdusias,exact la el sa oprit pagina.Coincidenta sau nu,eu cum produc muzica,el este un demon ce are calitatea asta pe langa multe altele.Credeti ca el ar fi DG al meu?Astazi am pictat sigiliul,si lam pus pe noptiera langa mine.Prietena mea stie ca sunt SS.

HAIL SATAN !

#4 29-Nov-2014 02:04:33

Daniel23
Membru

Si mai ciudat,e ca si eu sunt inalt,am degetele lungi(am facut pian cand eram mic) si culoarea pielii mele este inchisa(creol)

HAIL SATAN !

#5 29-Nov-2014 02:15:30

Liviu
Veteran ✸ ✸
Registered: 13-Jul-2014

A trecut atata timp, e momentul sa imi caut si eu Demonul Gardian, chiar am nevoie sa stiu. Multumesc pentru traducere!

#6 30-Nov-2014 04:17:32

Forores
Centurion ✸ ✸ ✸ ✸
Registered: 02-Nov-2013

Legat de echilibrarea elementelor , din cate am citit si presupuneam cele mai puternice la mine sunt focul si pamantul si pot spune ca am si 3 sfert din elementul aer , legat de apa , nu mi se potriveste aproape nimic de acolo. Daca voi face exercitii legate de elementul apa , voi primii si acele "dezavantaje" (din punctul meu de vedere) ?

"Omul cu adevărat bun este doar cel care ar fi putut fi rău şi n-a fost."
Hail Satan!!!

#7 30-Nov-2014 20:54:46

Cleo
Administrator
Registered: 31-Oct-2013

Nu primesti "dezavantaje" - acelea sunt doar pentru excesul de apa.

David wrote:

Legat de echilibrarea elementelor , din cate am citit si presupuneam cele mai puternice la mine sunt focul si pamantul si pot spune ca am si 3 sfert din elementul aer , legat de apa , nu mi se potriveste aproape nimic de acolo. Daca voi face exercitii legate de elementul apa , voi primii si acele "dezavantaje" (din punctul meu de vedere) ?

Hail Satan!!

#8 02-Jan-2015 18:08:00

infernus
Războinic ✸
From: Constanta
Registered: 02-Jan-2015

M.ai ajutat mult cu chestia asta cand voi avea intimitatea necesara voi pune in aplicare ce a scris

Hail Satan !

#9 05-Jan-2015 00:04:16

Roxi
Membru
From: Braila
Registered: 23-Dec-2014

Eu am o nelamurire...Din toate elementele am realizat ca am deficit de pamant si aer..e ceva ok?

Traim in prezent,privim spre viitor. Admiram cum coruptia cade si Imparatia Tatalui Satan triumfa!
Ave Satanas!

#10 05-Jan-2015 00:10:27

Cleo
Administrator
Registered: 31-Oct-2013

Nici-un deficit nu este ok deoarece inseamna ca sufletul nu este echilibrat. http://bucurialuisatan.com/echilibreaza-te/

Hail Satan!!

#11 05-Aug-2015 13:18:35

Dacul666
Războinic ✸
Registered: 03-Apr-2015

Daca nu esti dedicat dar tre vei dedica in viitor ai un demon gardian?

Hail Satan!Hail Beelzebub!Hail Astaroth!Hail Azazel!Hail Inaltilor Preoti!
Traiasca Dacia! Traiasca Europa! Traiasca Rasa Ariana!
Priveşte-mă Zamolxe, sunt vrednic și n-am teamă/În luptă te slăvesc căci buciumul mă cheamă!

#12 06-Aug-2015 14:46:20

alexandriuses
Membru
Registered: 24-Jan-2015

Multumesc pentru traducere,cand incepe scoala ma apuc sa caut si eu  smile

#13 30-Sep-2015 20:10:36

Anticrista
Novice
Registered: 28-Sep-2015

Nu inteleg… Sa "imi placa" in ce fel?

Singurul Iad in care cred e lumea in care traim

#14 30-Sep-2015 23:54:26

admin
Administrator

Anticrista wrote:

Nu inteleg… Sa "imi placa" in ce fel?

Citește descrierile Demonilor de pe BLS și ai să vezi că vor fi unii care te vor atrage. Îți va place descrierea despre ei, despre abilitățile în care sunt specializați, etc.

Thomas

#15 01-Oct-2015 12:02:06

Anticrista
Novice

Ma uitam prin lista de Demoni, si, dintr-un nu stiu care motiv, m-am oprit la Aini. M-am simtit ,nu stiu, atrasa parca. Ca si cum cineva, sau ceva mi-ar fi spus sa o fac, fara vre-un motiv anume. E posibil ca acesta sa fie Demonul meu Gardian?

Singurul Iad in care cred e lumea in care traim

#16 01-Oct-2015 12:31:41

NishaWillow
Templier ✸ ✸ ✸
Registered: 30-May-2015

Anticrista wrote:

Ma uitam prin lista de Demoni, si, dintr-un nu stiu care motiv, m-am oprit la Aini. M-am simtit ,nu stiu, atrasa parca. Ca si cum cineva, sau ceva mi-ar fi spus sa o fac, fara vre-un motiv anume. E posibil ca acesta sa fie Demonul meu Gardian?

Poti folosi pendulul pentru a afla. Sau placa Ouija.

Cunoaşterea este prin ea însăşi putere. sarpe

#17 01-Oct-2015 14:20:29

kilax
Guest

Daca nu ai experienta cu pendulul sau ouija sar putea sa îti dea raspunsuri gresite.

#18 01-Oct-2015 17:28:53

admin
Administrator

Anticrista wrote:

Se explică acest lucru chiar în articolul de față ...

Thomas

#19 08-Oct-2015 21:14:10

NishaWillow
Templier ✸ ✸ ✸

Cam dupa ce criterii ne aleg DG ? (curiozitate)

Si se poate ca o persoana SS sa nu aiba un DG ?

#20 12-Oct-2015 14:58:17

DacicArkane
Spectator
From: Oradea
Registered: 21-Aug-2015

Stiu ca suna ciudat dar cel mai mult din descriere mi- a placut Belzebuth,prin faptul ca am o atractie mare pentru Asia mai exact istoria asiatica ,imi plac foarte mult aspectele legate de razboaie mai ales filmele istorice in care se prezinta razboaiele.Sigiliul sau este unul care m- a impresionat din prima , ar putea fi un semn ca este DG meu?

#21 12-Oct-2015 15:54:17

Eudeyrn
Veteran ✸ ✸
Registered: 11-Mar-2015

Evocă-L și întreabă-L

HAIL SATAN! Hail Flauros!

#22 12-Oct-2015 16:17:59

DacicArkane
Spectator

andy1996 wrote:

Evocă-L și întreabă-L

O sa- L evoc in seara asta si o sa- L intreb daca imi este DG , multumesc mult de raspuns .

#23 12-Oct-2015 16:19:50

Eudeyrn
Veteran ✸ ✸

Cu plăcere smile

#24 12-Oct-2015 16:22:05

DacicArkane
Spectator

Mai am o nelamurire ,in articol ,se precizeaza in felul urmator ,,conecteaza- te cu demonul cat poti mai bine,, asta se refera oarecum sa- I simti prezenta ?

#25 12-Oct-2015 21:32:21

Eudeyrn
Veteran ✸ ✸

Probabil eu când evoc (când  evocat ultimele dăți) am făcut evocare am folosit clar auzul pentru a comunica, dar cum o perioadă n-am prea meditat (aproape deloc) am folosit și pendulul (în principiu îl folosesc ținândul deasupra sigiliului demonului/-iței și întreb ceea ce am de întrebat.

#26 13-Oct-2015 08:35:00

NishaWillow
Templier ✸ ✸ ✸

DianaJiayi wrote:

Stie cineva ??

#27 13-Oct-2015 16:22:20

Eudeyrn
Veteran ✸ ✸

Dacă nu vrei să ai nu e nicio problemă.

#28 13-Oct-2015 16:39:47

DacicArkane
Spectator

DianaJiayi wrote:
DianaJiayi wrote:

Stie cineva ??

Parerea mea este ca fiecare SS ar trebui sa aiba un DG care sa- l indrume.

#29 13-Oct-2015 17:32:19

Eudeyrn
Veteran ✸ ✸

Cu asta sunt de acord, un demon gardian reprezintă un sfătuitor, prieten, învățător etc. smile.

#30 13-Oct-2015 18:07:02

admin
Administrator

CelthicArkane wrote:
DianaJiayi wrote:
DianaJiayi wrote:

Stie cineva ??

Parerea mea este ca fiecare SS ar trebui sa aiba un DG care sa- l indrume.

Fiecare satanist are un GD

Thomas

#31 13-Oct-2015 19:30:11

NishaWillow
Templier ✸ ✸ ✸

Mulțumesc pentru răspunsuri.

#32 13-Oct-2015 19:50:50

Hyperion15
Membru

Si daca sunt mai multi satanisti decat demoni ...atunci un demon se poate sa aiba in grija mai multi SS nu ?

Hail Satan!

#33 13-Oct-2015 19:54:14

kilax
Guest

Da

#34 13-Oct-2015 21:46:34

Lucifer7
Banned

Se poate ca Demonul sa ati dea din puterea lui?

#35 13-Oct-2015 21:50:19

Forores
Centurion ✸ ✸ ✸ ✸
Registered: 02-Nov-2013

Nu.

"Omul cu adevărat bun este doar cel care ar fi putut fi rău şi n-a fost."
Hail Satan!!!

#36 14-Oct-2015 02:30:04

admin
Administrator

Lucifer7 wrote:

Se poate ca Demonul sa ati dea din puterea lui?

Ei ne dau cunoștințele prin care noi putem deveni ca ei. Tragi tare și dobândești și tu puterile lor

Thomas

#37 14-Oct-2015 14:06:10

Hyperion15
Membru

Mai am o intrebare pentru cei care au evocat demoni si le-au cerut ceva ! Ei ce v-au cerut in schimb ? ...exemple...sa stiu si eu cam ce cere un demon smile

Hail Satan!

#38 14-Oct-2015 14:12:50

NishaWillow
Templier ✸ ✸ ✸

Hyperion15 wrote:

Mai am o intrebare pentru cei care au evocat demoni si le-au cerut ceva ! Ei ce v-au cerut in schimb ? ...exemple...sa stiu si eu cam ce cere un demon smile

S-a mai discutat asta. Tu te intelegi cu Demonul respectiv despre ce anume ai putea sa-I oferi in schimb.
De exemplu:  promovarea SS-ul
Sau sa-I trimiti energie.

#39 16-Nov-2015 17:00:24

Hyperion15
Membru

Eu cred ca Beleth este demonita mea gardian ..dar problema e ca nu pot intra intr-o transa profunda ca s-o intreb , asa cum scrie in topic ! ..Dintre toti demonii Beleth si Azazel mi se par foarte foarte speciali ...in schimb raman la Beleth ..ma atrage foarte mult ! ..Cum as putea s-o intreb daca ea e DG meu ? ..adica imi trebuie neaparat o transa profunda ?

Hail Satan!

#40 16-Nov-2015 18:17:54

Eudeyrn
Veteran ✸ ✸

Poți și cu pendul sau placă ouija

Board footer