Forumurile Bucuria lui Satan

„Întunericul e lumină întoarsă pe dos” – Belzebut

You are not logged in. In order to view the entire Forum, please log in.

#1 19-Feb-2015 02:33:40

Forores
Moderator
Registered: 02-Nov-2013

Evreii şi jocurile video

*Am încercat să "cenzurez" cât am putut, au avut un limbaj mai acidulat de data aceasta  .

"Ca cineva care într-adevăr s-a bucurat(şi încă o face, deşi nu la fel de mult) de jocurile video, industria de jocuri video este o afacere mare şi ca în orice afacere mare, prezenţa feţelor unse de căcat ale evreilor sunt nelipsite şi neieşite din comun.

Nu este nici o surpriză faptul că sunt extreme consumatoare de timp, jocuri care dau o dependentă incredibilă, precum World of Warcraft şi Skyrim, care sunt dezvoltate de companii deţinute de jidani şi sunt foarte cunoscute şi de succes.

Jocurile video(în opinia mea) au fost original create doar pentru a "ucide" plictiseala şi de a distra oamenii din când în când, dar acum ele devin din ce în ce mai consumatoare de timp. Tot mai mult vom vedea "jucatul" ca fiind o bună modalitate şi productivă de a-ţi petrece timpul liber, ca şi cum în cazul în care ai realiza o sabie/armă virtuală  ar avea aceaşi valoare ca şi realizarea a ceva în viaţa reală.

Bethesda este detinută de Zenimax a cărui Robert A. Altman(jidan) este CEO(Director executiv), deci nu e de mirare că jocul mediocru numit Skyrim este un consumator de timp incredibil de popular. De asemenea nu e nici o surpriză ca ei au creat MMO(massive multiplayer online - jocuri pe care le poţi juca alături de alte zeci, sute sau mii/milioane de oameni) pentru a atrage şi mai multe persoane şi să îl facă chiar şi mai mare consumator de timp. Un bun exemplu despre cât de tâmpită este această situaţie, putem spune despre World of Tanks, noul joc popular unde îţi poţi pierde ani buni pentru a completa colecţia de tancuri istorice. Sau puteţi plăti câteva mii de dolari pentru a vă stimula/accelera procesul.

Vezi ce vreau să spun? De fapt, va trebui să plateşti pentru a termina jocul şi chiar dacă ai băgat toţi aceşti bani, încă trebuie să îţi dedici multe, multe ore pentru a face progrese. Nu este un joc gratuit, este o grămadă de căcat, este precum un drog.

"Jucătorii" sunt legaţi în acest simţ "competitiv" şi petrec ore la rând în faţa monitoarelor şi se simt împliniţi realizând un rahat stupid în această lume virtuală. Jocurile online "gratuite" sunt cea mai bună înşelătorie de pană acum. Ei te invită să joci, joci ceva timp şi te distrezi, iar apoi pentru a putea continua jocul trebuie să începi să plăteşti. Oamenii care deja sunt "cuplaţi" în joc vor arunca cu bani fără să se gândească, oferindu-le şi mai mulţi bani pentru a crea şi mai multe jocuri de căcat.

Copii şi adoleşcenţi îşi urăsc vieţile şi  este ceva grav, pentru că sunt deconectaţi* de la vieţile lor(aşa că se joacă pentru a se simţi mai bine). Problema apare atunci cand "tăticul" Jidan/evreu se plimbă şi împinge aceste jocuri in feţele lor, îi face dependenţi de ele. M-am prins, distracţia şi deconectarea de la lumea reală este o bucurie, problema apare atunci când viaţa reală bate la uşă, iar în momentul în care se trezesc sunt nişte obezi de 40 de ani care încă stau în casa parinţilor, nu lucrează, nu au experienţă în nimic şi nu pot obţine vreodată un loc de muncă.

Societatea este oribilă, eu sunt cel care o zice şi eu urăsc al dracu de mult pe toată lumea, dar petrecând zile întregi jucând jocuri video, aceasta nu este o soluţie! Nu aleg să sprijin/susţin(să le hrănesc) aceste companii şi aşa ar trebui să faci şi tu, dar noi cu toţii apreciem acest nenorocit.

o-GOTTFRID-SVARTHOLM-DEPORTED-facebook.jpg
(Gottfrig Svartholm, unul din tipii care sunt în spatele Pirate Bay-ului)

Pentru că a ţinut ridicat degetul mijlociu în faţa tuturor acestor companii evreieşti. Dacă îţi plac jocurile video, ia în considerare sprijinirea dezvoltării Indie, site-uri precum http://gamejolt.com/."

Link catre articol: http://josministries.prophpbb.com/topic7641.html .

Last edited by Forores (09-Apr-2015 15:54:49)

"Omul cu adevărat bun este doar cel care ar fi putut fi rău şi n-a fost."
Hail Satan!!!

#2 12-Apr-2015 12:25:19

Dacul666
Războinic ✸
Registered: 03-Apr-2015

Re: Evreii şi jocurile video

Mie personal imi place Skyrim,dar am vazut trimiterea la o spiritualitate pervertita.Acei zei nu prea apar fara moduri cu questuri,dar printii aia daedrici cu care ai misiuni destul de des mi se par o trimitere idioata in care infatiseaza demonii drept monstrii(cum fac ei de obicei).Grupul acela care se bate cu printii daedrici fac o trimitere la jidani,majoritatea avand barba ,ei se lupta pentru binele Skyrimului si al omenirii.Mai ales ca face o trimitere in DLC-ul Dragonborn la Magnum Opus si la printul ala daedric(care dinou,trimitere pervertita la demoni)care il tradeaza pe Old Dragonborn si te ia pe tine ca campion,si tot la Magnum Opus se refera si prin Oghama Infinium,dar amandoua fiind pervertitie.Eu zic sa va jucati Skyrim daca vreti dar sa fiti atenti la simbolurile astea astfel incat sa nu va intre in subconstient si sa fie o hulire.

Hail Satan!Hail Beelzebub!Hail Astaroth!Hail Azazel!Hail Inaltilor Preoti!
Traiasca Dacia! Traiasca Europa! Traiasca Rasa Ariana!
Priveşte-mă Zamolxe, sunt vrednic și n-am teamă/În luptă te slăvesc căci buciumul mă cheamă!

#3 12-Apr-2015 13:46:33

balktar
Veteran ✸ ✸
From: Alba Iulia
Registered: 26-Dec-2013

Eddy555 wrote:

Mie personal imi place Skyrim,dar am vazut trimiterea la o spiritualitate pervertita.Acei zei nu prea apar fara moduri cu questuri,dar printii aia daedrici cu care ai misiuni destul de des mi se par o trimitere idioata in care infatiseaza demonii drept monstrii(cum fac ei de obicei).Grupul acela care se bate cu printii daedrici fac o trimitere la jidani,majoritatea avand barba ,ei se lupta pentru binele Skyrimului si al omenirii.Mai ales ca face o trimitere in DLC-ul Dragonborn la Magnum Opus si la printul ala daedric(care dinou,trimitere pervertita la demoni)care il tradeaza pe Old Dragonborn si te ia pe tine ca campion,si tot la Magnum Opus se refera si prin Oghama Infinium,dar amandoua fiind pervertitie.Eu zic sa va jucati Skyrim daca vreti dar sa fiti atenti la simbolurile astea astfel incat sa nu va intre in subconstient si sa fie o hulire.

Nu este nici o problema faptul ca te joci, insa poti ajunge dependent fara sa-ti dai seama. Psihologii avertizeaza ca exista o granita foarte fina intre placere si dependenta. Fara sa-ti dai seama se vor duce MULTE, MULTE ore dintr-o zi doar pe jocuri video. Iti spun din experienta ca, cand esti dependent de jocuri video timpul trece fara simtire; ajungi sa tot maresti nr de ore pe care il joci pentru a te sadisface.
Aici ai un articol interesant despre asta.

Last edited by balktar (12-Apr-2015 13:50:57)

smile

#4 12-Apr-2015 14:07:02

Dacul666
Războinic ✸
Registered: 03-Apr-2015

Da,nu sunt dependent,fac sport dar ma joc pentru relaxare.Apropo,cautati sa descifrati mesajele subliminale si trimiterile pervertite la demoni ca sa nu va intre in subconstient!

Hail Satan!Hail Beelzebub!Hail Astaroth!Hail Azazel!Hail Inaltilor Preoti!
Traiasca Dacia! Traiasca Europa! Traiasca Rasa Ariana!
Priveşte-mă Zamolxe, sunt vrednic și n-am teamă/În luptă te slăvesc căci buciumul mă cheamă!

#5 15-Aug-2017 01:55:20

NOTE2
Novice
Registered: 06-Aug-2017

Evreii sunt si in spatele consolelor gen xbox one,ps4,wii.....etc.Acestia ii mint pe oameni cum ca este un razboi intre console ps4 si xbox one,e ciudat ca acest razboi al consolelor nu s-a incheiat,acest razboi este cam din 2001.Aceste companii sony si microsoft lucreaza impreuna astai adevarul.Scopul lor este ca sa te tina pe tine ocupat,sa nu meditezi,antrenezi si nu doar atat dar iti vor si banii.Un joc de xbox,ps4 este in jur de 2-3 milioane cu cat jocul e mai tare cu atat e mai scump ceea ce eu zic ca e rahat evreiesc.Nu-i de ajuns ca sefii ii platesc pe cei care lucreaza la jocuri,dar acestia mai vor si bani de la cetateni.Eu unul zic ca cetatenii nu trebuie sa dea niciun ban pe vreun joc   dupa cum am mai spus cei care lucreaza pentru jocuri sunt deja platiti,dar evreii astia vor mai mult .Nu fortez acum pe un detinator de ps4 sau xbox one sa renunte la consola,dar eu zic adevarul despre asa zisele console de jocuri video.Sunt facute de catre jidani nenorociti.

#6 16-Aug-2017 22:17:28

Immortal
Novice
Registered: 17-Nov-2016

Asta cu jocurile e o discutie interesanta. Ca forma de relaxare si pana la un anumit punct e ok. Adica na, joci fifa, simti si tu cum e gen sa dai cu gol cu Messi sa zicem, sau joci football manager antrenezi si tu pe Milan. Ceea ce in viata reala nu ai cum, deci iti indeplinesti o fantezie.

Pana aici consider ca e ok, cum e de altfel si un pahar de vin sau o bere rece cand e cald afara.

Problema zic eu apare atunci cand relaxarea se transforma in viciu. Ca simptom, trebuie sa bagi din ce in ce mai mult pt aceeasi placere. Sau ajunge doar obsesie, fara placere mai deloc. Ca un drog.

Consecinte negative: timp pierdut la greu, bani (cum zicea cineva mai sus jocurile free, nu sunt chiar free smile ) de exemplu in fifa care am jucat pe ps4 poti da bani reali pe kkturile alea de packs, pe langa banii cheltuiti deja pe jocul propriu-zis.

Dar cea mai mare problema la jocuri mi se pare ca iti termina vointa De multe ori dupa ce ma jucam un timp mai indelungat, observam o dificultate in a ma apuca de lucrurile serioase. E chestia aia mentala, hai ca mai bag un joc, hai ca mai am timp, nu e asa important ce am de facut etc.
Sunt curios daca a mai simtit cineva acest aspect.

Acu legat de evrei, ei conduc industria de entertainment, deci automat si jocurile, dar cred totusi ca nu se axeaza chiar asa mult pe jocuri, cat pe filme. Adica nu prea vad la un joc gen fifa ce mesaje subliminale sa bagi smile)

Si problema finala ca la orice viciu este cand combini mai multe. Adica ia ziceti voi cati jucatori de cs-go/wow/etc de ex cunoasteti care fumeaza si beau aveti printre prieteni ? Si nu mai zic de vointa ca deja e prea mult spus, oamenii astia au probleme de concentrare. Nu mai zic de aia dependenti de cola si cafea ca deja nici nu e perceput ca un viciu, e ceva normal smile

Eu zic ca mai depinde si de tine ca om cat de rezistent esti si ce iti doresti, ca pana la urma nu sare jidanu sa iti bage jocu pe gat, tu te duci frumos si dai banii pe el pepe

Know this I will return to this land
Rebuild where the ruins did stand
Chain up the demons set free
Strange alchemy

#7 03-Dec-2020 22:28:16

siv
Novice
From: Dacia Hiperboreana
Registered: 16-Nov-2020

Stie cineva ceva despre God of War?

never lose hope.