Forumurile Bucuria lui Satan

„Întunericul e lumină întoarsă pe dos” – Belzebut

You are not logged in. In order to view the entire Forum, please log in.

#1 07-Oct-2015 16:25:38

admin
Administrator
Registered: 24-Oct-2013

Meditația RAUM extinsă

Am mai postat versiunea extinsă a meditației RAUM ca răspuns într-un anumit topic. Cei care sunt mai vechi pe forum o știu, însă cei noi s-ar putea să o fi omis tocmai din acest motiv. Așa că o postez aici, individual, astfel încât toată lumea să aibă acces la ea cu ușurință. Este destul de avansată și produce o mare cantitate de energie. Dacă ești proaspăt dedicat sau dacă nu prea ai experiență cu meditația, rezumă-te la versiunea standard a acestei meditații.

1. Mai întâi vibrează RAUM în extensiile din spate ale chakrelor:

• RRRR în extensia din spate a chakrei bazei

• AAAA în extensia din spate a chakrei sacrumului

• UUUU în extensia din spate a chakrei plexului solar

• MMM în extensia din spate a chakrei inimii

Apoi inspiră și continuă să vibrezi:

• RRRR în extensia din spate a chakrei inimii

• AAAA în extensia din spate a chakrei gâtului

• UUUU în extensia din spate a chakrei a 6-a

• MMM în chakra coroanei

2. După aceea repetă cele de mai sus, însă de data aceasta în chakrele principale (cele din mijlocul corpului)

3. Repetă încă odată cele de mai sus (nr. 1), în extensiile din față ale chakrelor

4. Mai apoi, vibrează AUM în felul următor:

• A în chakrele șoldurilor,

• U în chakrele umerilor

• M în chakrele tâmplelor.

Când fac asta, mă concentrez pe ambele chakre în același timp (când vibrez A, mă concentrez pe amândouă chakre ale soldurilor în același timp, vizualizându-le strălucind puternic precum un soare în miniatură; când vibrez U, mă concentrez pe amândouă chakre ale umerilor, etc.)

5. Continuați cu IO (dreapta-stânga)

Concentrează-te pe partea dreaptă a corpului și vibrează IIIII și, imediat mai apoi, concentrează-te pe partea stângă a corpului și vibrează OOOO (gen, dreapta-stânga, dreapta-stânga, până expiri de tot), de 40 de ori. 
Spre exemplu, vibrează IIIII în partea dreaptă a corpului, apoi imediat vibrează OOOO în partea stângă a corpului. Aceasta este o rundă. Imediat mai apoi continuă cu a doua rundă și vibrează IIIII în partea dreaptă a corpului și OOOO în partea stângă. Fă 40 astfel de runde, vibrând I și O, folosind un Rozariul Satanic. Rozariul Satanic este folosit pentru a nu fi bruiat din meditație încercând să ții numărătoarea, atunci când trebuie să vibrezi o mantră de foarte multe ori. Totuși, acesta nu este obligatoriu. Dacă nu ai un Rozariu Satanic, atunci folosește orice ai la îndemână!

6. Urmează EA (față-spate)

Vibrează E-A. EEEE în partea din față a corpului și AAAA în partea din spate a corpului/șira spinării (gen, înainte-înapoi, înainte-înapoi, până expiri de tot)
Spre exemplu, vibrează EEEE în partea din față a corpului, apoi imediat vibrează AAAA în partea din spate a corpului. Aceasta este o rundă. Imediat mai apoi continuă cu a doua rundă și vibrează EEEE în partea din față a corpului și AAAA în partea din spate. Fă 40 astfel de runde, vibrând E și A, folosind un Rozariu Satanic.

7. Și ca încheiere, vibrează RAUM în aură.

Pe lângă faptul că versiunea asta amplifică energiile și mai mult, aceasta îți împuternicește și toate cele trei seturi de chakre + chakrele laterale (șolduri, umeri, tâmple). Adăugată în rutina zilnică de meditații, te crește într-un ritm mai rapid. Asta este una dintre meditațiile mele favorite.

Last edited by admin (08-Oct-2015 01:36:03)

Thomas

#2 07-Oct-2015 17:10:57

Eudeyrn
Veteran ✸ ✸
Registered: 11-Mar-2015

Re: Meditația RAUM extinsă

Mulțumesc, spre deosebire de versiunea originală vibrăm RAUM numai o dată în aură/chakre?

HAIL SATAN! Hail Flauros!

#3 07-Oct-2015 17:39:17

balktar
Veteran ✸ ✸
From: Alba Iulia
Registered: 26-Dec-2013

Multumesc mult. Ma gandeam la ea zilele trecute.

andy1996 wrote:

Mulțumesc, spre deosebire de versiunea originală vibrăm RAUM numai o dată în aură/chakre?

Nu, vibrezi de 108 ori sau 54 etc. Tu alegi numarul de vibratii.

smile

#4 07-Oct-2015 17:41:59

Eudeyrn
Veteran ✸ ✸

La standard știam și eu că era la fel ,dar aici nu scrisese și am crezut că poate se face numai o dată.

#5 07-Oct-2015 19:14:37

admin
Administrator

andy1996 wrote:

Depinde de nivelul la care se află fiecare. Poți face spre exemplu 13 repetiții pentru RAUM (coloană, principale și față), 13 pentru AUM, 40 pentru IO și 40 pentru EA și în încheiere 7 pentru aură. Acestea sunt doar niște idei. Se pot face și mai puține repetiții, dacă ești începător cu acestă meditație. Cei avansați pot merge până la 54 sau chiar 108.

Thomas

#6 07-Oct-2015 19:49:44

Eudeyrn
Veteran ✸ ✸

Mersi ,nu-i problemă că nu-i prima meditație RAUM pe care o fac ,dar ar fi prima RAUM extinsă și întrebam ca să fiu sigur(dacă nu ,făceam cu o repetiție și era ca și când nu făceam aproape nimic). smile

#7 07-Oct-2015 21:37:49

Forores
Centurion ✸ ✸ ✸ ✸
Registered: 02-Nov-2013

Unde se află extensia din spate şi faţă a chakrei coronale?

Last edited by Forores (07-Oct-2015 21:38:02)

"Omul cu adevărat bun este doar cel care ar fi putut fi rău şi n-a fost."
Hail Satan!!!

#8 07-Oct-2015 21:44:29

kilax
Guest

Cred ca aceste chakre nu au extensii in fata si spate.

#9 07-Oct-2015 21:45:26

kilax
Guest

Ma refer la chakra bazei si a coroanei

#10 07-Oct-2015 22:01:07

Forores
Centurion ✸ ✸ ✸ ✸
Registered: 02-Nov-2013

Chakra bazală are extensie în spate, la capătul coloanei.

"Omul cu adevărat bun este doar cel care ar fi putut fi rău şi n-a fost."
Hail Satan!!!

#11 08-Oct-2015 01:35:30

admin
Administrator

Forores wrote:

Unde se află extensia din spate şi faţă a chakrei coronale?

Chakra coroanei nu are extensii. Eu vibrez mereu în chakra coroanei când ajung la ea. Bine că ai amintit asta, pentru a schimba și în meditație ... mi-a scăpat neobservat acest detaliu

Thomas

Board footer