Forumurile Bucuria lui Satan

„Întunericul e lumină întoarsă pe dos” – Belzebut

You are not logged in. In order to view the entire Forum, please log in.

Announcement

⬤ Program de RIV-uri (14-28 noiembrie) ⬤ Toți cei dedicați ar trebui să participe!! ◖ Ritual de întoarcere a blestemelor.◗ Cu privire la Facebook!

#1 08-Jan-2017 19:33:44

Cleo
Administrator
Registered: 31-Oct-2013

Legat de Facebook

Recent, ne-a fost adus la cunostiinta faptul ca anumiti indivizi care pretind sa fie sau sa actioneze in numele Bucuria Lui Satan, cer donatii cu anumite sume de bani.

ATENTIE!!! Bucuria lui Satan nu a cerut niciodata si nici nu va cere bani de la nimeni.

Singurul link pe care il avem pe site directioneaza utilizatorul spre pagina oficiala a Joy of Satan unde se pot face donatii pentru oricine doreste sa faca asta.

Daca observati pe Facebook sau pe alte siteuri de socializare online, indivizi care promoveaza aceste activitati in numele BLS, va rugam sa le dati report si sa ne contactati cu privire la aceasta problema. Noi luam aceste incidente in mod serios, deoarece nu dorim ca membrii nostrii sa fie pusi in situatia de a oferi sume de bani unor șarlatani care încearcă să profite de pe urma muncii noastre.

Noi NU detinem niciun cont oficial pe Facebook sau alte siteuri de socializare cu exceptia celor de pe Twitter, care au fost anunțate aici pe forum. Noi NICIODATĂ nu vom crea o pagină Bucuria lui Satan pe Facebook!

Hail Satan!!

#2 27-Jan-2017 05:04:21

Eternumus
Guest

Re: Legat de Facebook

Pe langa asta mai sunt si indvizi care se pretind a fi Zei sau copiii Zeiilor aka SS avansati. Mare grija ce vorbiti si cu cine,sunt priceputi la manipulare,nu va folositi identitatea propie pentru a vorbi cu astfel de oameni.

#3 16-Feb-2017 09:51:35

Behemothspirit
Novice
Registered: 04-Feb-2017

Inainte sa descopar BLS si satanismul spiritual am studiat o parte din flacara neagra unde am vazut Ars Goetia. Intrebarea mea este urmatoarea : pe langa ritualurile de pe BLS este bine daca as vrea sa invoc un demon din Ars Goetia? si daca da ii desenez sigiliul fara sa il bag in cerc? Deoarece am aflat ca nu este bine sa pui in cerc simboluri sataniste.

#4 16-Feb-2017 13:19:39

TH30
Membru
From: Barlad
Registered: 20-Feb-2016

Daca pui un sigiliu a unui Demon in cerc este ca si cum l-ai baga in cusca, noi ne respectam Demonii si ei ne iubesc, ei au sentimente la fel cum avem si noi.Cum te-ai simti daca parintii tai te-ar baga intr-o cusca?Cei de la flacara neagra am inteles ca sunt satanisti traditionali, care este o inventie a evreilor.

"Fă cunoscute faptele tale în întreaga lume, astfel încât toți să te gratuleze." Ramses al II-lea
"Nu lupti decat pentru ceea ce iubesti" 卐 Adolf Hitler 卐
11.05.2016

#5 16-Feb-2017 19:30:34

SerpentSS
Veteran ✸ ✸
Registered: 03-Nov-2013
Website

Behemothspirit wrote:

Inainte sa descopar BLS si satanismul spiritual am studiat o parte din flacara neagra unde am vazut Ars Goetia. Intrebarea mea este urmatoarea : pe langa ritualurile de pe BLS este bine daca as vrea sa invoc un demon din Ars Goetia? si daca da ii desenez sigiliul fara sa il bag in cerc? Deoarece am aflat ca nu este bine sa pui in cerc simboluri sataniste.

Cei de la flacăra neagră s-au inspirat din învăţăturile O9A. Deci ei sunt satanişti tradiţionali în timp ce noi suntem satanişti spirituali. Am explicat diferenţele dintre cele două tipuri de satanism în topicul acesta : http://bucurialuisatan.com/forum/viewtopic.php?id=760

In Nomine Dei Nostri Satanas, Luciferi Excelsi !
Creștinismul a fost primul crez din lume care și-a exterminat adversarii în numele iubirii. Cuvântul său cheie este intoleranța- A.H.
https://www.youtube.com/watch?v=-r2vp8_-9jk

#6 28-Feb-2017 21:57:32

DarkRanger
Membru
Registered: 11-Jun-2016

am vazut multe pagini pe faceebook care are numele de Bucuria lui Satan

#7 28-Feb-2017 22:30:55

Forores
Centurion ✸ ✸ ✸ ✸
Registered: 02-Nov-2013

Nu ţin de noi.

"Omul cu adevărat bun este doar cel care ar fi putut fi rău şi n-a fost."
Hail Satan!!!

#8 05-Mar-2017 19:44:49

Erloor
Novice
Registered: 28-Dec-2016

Pe facebook este un blog <<Satanismul Spiritual>> denumit inainte <<Bucuria lui Satan >>, in care se dau sfaturi cu privire la evolutia spirituala alaturi de SATAN si mai este un grup <<Crestinismul Expus>> in care se incearca trezirea oilor cretine. Amandoua apartin unor colegi de-ai nostri dar dupa cum spunea colega noastra Cleo nu reprezinta <<Bucuria lui SATAN>> .

In Nomine Dei Nostri Satanas, Luciferi Excelsi.
AVE SATANAS!

#9 05-Mar-2017 19:56:40

Erloor
Novice

Eu am inceput cu satanismul traditional in anii 90, intr-adevar este o mare diferenta intre cele doua, regret ca nu am descoperit mai devreme satanismul spiritual, cu toate astea mi-a ramas in minte un citat despre SATAN care-mi place foarte mult si acum:<< Sunt peste voi Suprem, Etern si Infricosator, Simbol al lucrurilor ascunse care nu se vor schimba niciodata!>>

AVE SATANAS!

#10 05-Mar-2017 19:59:45

Forores
Centurion ✸ ✸ ✸ ✸
Registered: 02-Nov-2013

Satan nu cere inchinare de sclav si nici nu e infricosator, ba din contra, energia lui este extrem de placuta.

"Omul cu adevărat bun este doar cel care ar fi putut fi rău şi n-a fost."
Hail Satan!!!

#11 05-Mar-2017 20:46:45

Erloor
Novice

Sunt perfect de acord cu tine, energia lui mi-a dat o senzatie benefica, de pace. Citatatul apartine satanismului traditional si este creeat pentru a speria oile cretine, la vremea respectiva mi se parea veridic. Acum stiu ca de fapt iehova, ingerii, cenusii, reptilienii, zionisti si xinii reprezinta maleficul, manipularea si involutia rasei umane.

AVE SATANAS!

Board footer