Forumurile Bucuria lui Satan

„Întunericul e lumină întoarsă pe dos” – Belzebut

You are not logged in. In order to view the entire Forum, please log in.

#1 22-Apr-2018 15:28:39

admin
Administrator
Registered: 24-Oct-2013

Corpul de curcubeu în Tibet nu e Magnum Opus

Corpurile principale sunt: cel fizic, corpul astral și sufletul, iar acestea sunt conectate între ele prin intermediului corpului energetic sau corpul de prana. Când o persoană moare și corpul astral e degajat pentru totdeauna din trupul fizic, are loc o descărcare majoră de energie pranică pentru că energia care era prezentă în corpul fizic e eliberată, iar acest lucru face ca persoana să devină deplin conștientă în planul astral. Corpul astral găzduiește sufletul care, la rândul său, găzduiește corpul mintal și pe cel emoțional. După o vreme, corpul astral se disipă la fel cum se descompune și trupul fizic. Sufletul e apoi reîncarnat într-un alt trup fizic. La naștere, Vaishnava Shakti își face prezența și vechea personalitate e sigilată în mintea inconștientă, în locul în care sunt salvate amintirile din viețile anterioare. Iar persoana, trecută astfel prin amnezie, trebuie să ia totul de la capăt. Există practici yogice care depășesc această condiție astfel încât personalitatea rămâne intactă în noul trup. De asemenea există și practici care îi permit persoanei să treacă într-un nou trup prin propria-i voință, ocolind astfel procesul din pântec.

În hinduism, numai trupurile neînsuflețite ale Sadhu și Guru de rang înalt erau așezate în cripte; oamenii de rând erau și încă continuă să fie incinerați. Motivul e acela că un guru își poate forma un corp astral mai puternic prin extragerea energiei corpului fizic și a elementelor acestuia, pe care o dezvoltaseră prin practicile lor și pe care o transmută în corpul lor astral. Acest proces durează câteva zile sau mai mult. Acest lucru le permite să creeze un corp astral care poate dăinui mai multă vreme și, din relatările unora, pentru totdeauna.

La aceasta se referă corpul de curcubeu în Tibet; după ce guru moare, e înfășurat într-o pânză și, în aproximativ o săptămână sau mai mult, corpul fizic se dezintegrează complet. Pe când are loc acest lucru, se petrec multe fenomene astrale. Guru are puterea de a dizolva corpul fizic în mod complet, pentru a-l transmuta în energie pentru corpul astral. După ce realizează acest lucru, acesta le apare la mulți dintre învățăceii săi, din astral, în starea de vis.

Acest corp de curcubeu nu e Magnum Opus, ci e doar o cale prin care corpul astral poate fi făcut mai puternic. Tibetanii vorbesc despre existența a două corpuri de curcubeu. Cel minor – despre care tocmai ce am vorbit – și cel propriu-zis, care se referă la imortalizarea corpului fizic și unificarea acestuia cu corpul astral și cu cel sufletesc, prin corpul de prana, pentru a forma o singură forță radiantă. Asta iluminează și corpul emoțional și mintal. În acest caz cele cinci corpuri sunt unite.

Acest corp superior și propriu-zis poartă numele de Corpul de Aur al lui Buddha și e, în general, corpul solar. Asta pentru că scopul lucrării Magnum Opus e acela de a transmuta în aur toate chakrele și toate elementele. Acest proces mai are la bază și deschiderea tuturor nadiilor, astfel încât energia prana să circule integral prin toate corpurile. Aurul, simbolizat de soare, are cel mai ridicat nivel de conducție și transmutație energetică, din energie prana în energie vitală. În yoga, chakra solară guvernează peste acest proces. Acesta e scopul practicilor yoga în hinduism și, anume, perfecționarea corpului fizic într-un corp fizic imortal și unirea acestuia cu celelalte corpuri – același era scopul și în Egipt.

Surse:
Merging With Siva: Hinduism's Contemporary Metaphysics Satguru Sivaya Subramuniyaswam
The Alchemical Body, White

– Înaltul Preot Mageson

Thomas

#2 22-Apr-2018 17:04:14

SerLorars13
Autor
From: Romania
Registered: 27-Dec-2015

Re: Corpul de curcubeu în Tibet nu e Magnum Opus

Deci prin corpul de curcubeu minor ne putem transfera cu totul in alt corp fizic sau doar in corpul minor de curcubeu?

"We are at war, do not forget it!"
Hail Seere! Hail Satan!

#3 22-Apr-2018 21:18:24

Carina
Autor
Registered: 17-Jan-2017

admin wrote:

Acest corp superior și propriu-zis poartă numele de Corpul de Aur al lui Buddha și e, în general, corpul solar. Asta pentru că scopul lucrării Magnum Opus e acela de a transmuta în aur toate chakrele și toate elementele. Acest proces mai are la bază și deschiderea tuturor nadiilor, astfel încât energia prana să circule integral prin toate corpurile. Aurul, simbolizat de soare, are cel mai ridicat nivel de conducție și transmutație energetică, din energie prana în energie vitală. În yoga, chakra solară guvernează peste acest proces. Acesta e scopul practicilor yoga în hinduism și, anume, perfecționarea corpului fizic într-un corp fizic imortal și unirea acestuia cu celelalte corpuri – același era scopul și în Egipt.

Surse:
Merging With Siva: Hinduism's Contemporary Metaphysics Satguru Sivaya Subramuniyaswam
The Alchemical Body, White

– Înaltul Preot Mageson

Da, este adevarat, asta se face adesea prin practicarea continentei sexuale - sublimarea energiei sexuale prin exercitii de  yoga paranayama- pentru incarcarea puternica a chakrei solare. Exercitiile sigure nu cred ca pot fi gasite foarte usor.
Multumiri pentru traducere!

In Nomine Dei Nostri Satanas, Luciferi Excelsi!

#4 22-Apr-2018 23:33:04

admin
Administrator

SerLorars13 wrote:

Deci prin corpul de curcubeu minor ne putem transfera cu totul in alt corp fizic sau doar in corpul minor de curcubeu?

Corpul minor de curcubeu nu are nimic de-a face cu transferul într-un al corp fizic. Mageson zice că „există practici yogice” care facilitează trecerea directă într-un nou trup, dar nu zice care sunt aceste practici.

Thomas

#5 23-Apr-2018 03:09:35

Anonymous1011
Membru
Registered: 31-Mar-2017

admin wrote:
SerLorars13 wrote:

Corpul minor de curcubeu nu are nimic de-a face cu transferul într-un al corp fizic. Mageson zice că „există practici yogice” care facilitează trecerea directă într-un nou trup, dar nu zice care sunt aceste practici.

1.Și in acel moment când iei un trup nou, ce se întâmplă cu sufletul acelei persoane?

#6 23-Apr-2018 07:03:17

SerLorars13
Autor

admin wrote:
SerLorars13 wrote:

Aa acum inteleg.

Hail Seere! Hail Satan!

#7 23-Apr-2018 17:51:53

The Hybrid
Novice
Registered: 28-Jun-2015

Anonymous1011 wrote:
admin wrote:
SerLorars13 wrote:

1.Și in acel moment când iei un trup nou, ce se întâmplă cu sufletul acelei persoane?

A creea un trup nou si a "poseda trupul altcuiva" e ceva total diferit

Get Rich or Die Tryin'

#8 23-Apr-2018 20:26:16

admin
Administrator

Anonymous1011 wrote:
admin wrote:
SerLorars13 wrote:

A lua un corp nou nu înseamnă că-l „furi” de la altcineva. Îl poți „lua” fie la naștere fie în alte feluri (pe care nu le cunosc)

Thomas

#9 23-Apr-2018 20:53:37

SerLorars13
Autor

admin wrote:
Anonymous1011 wrote:
admin wrote:

A lua un corp nou nu înseamnă că-l „furi” de la altcineva. Îl poți „lua” fie la naștere fie în alte feluri (pe care nu le cunosc)

Inca o intrebare. Daca 'iei' acel corp la nastere amnezia mai este valabila pt viata precedenta, adica daca acum sa zicem ca cineva moare si prin si prin acele practici yoga reuseste sa sa 'ia' direct alt corp uita ce a trait inainte de a lua corpul sau este constient (dar doar de viata de dinainte sa 'ia' corpul)?

Hail Seere! Hail Satan!

#10 23-Apr-2018 22:32:20

The Hybrid
Novice
Registered: 28-Jun-2015

SerLorars13 wrote:
admin wrote:
Anonymous1011 wrote:

Inca o intrebare. Daca 'iei' acel corp la nastere amnezia mai este valabila pt viata precedenta, adica daca acum sa zicem ca cineva moare si prin si prin acele practici yoga reuseste sa sa 'ia' direct alt corp uita ce a trait inainte de a lua corpul sau este constient (dar doar de viata de dinainte sa 'ia' corpul)?

Daca poate si o face intentionat aceeasta reincarnare nu mai trece prin amnezie.
"Iar persoana, trecută astfel prin amnezie, trebuie să ia totul de la capăt. Există practici yogice care depășesc această condiție astfel încât personalitatea rămâne intactă în noul trup. De asemenea există și practici care îi permit persoanei să treacă într-un nou trup prin propria-i voință, ocolind astfel procesul din pântec."

Get Rich or Die Tryin'

#11 23-Apr-2018 23:00:19

Clarier
Membru
Registered: 10-Feb-2018

Există practici yogice care depășesc această condiție astfel încât personalitatea rămâne intactă în noul trup. De asemenea există și practici care îi permit persoanei să treacă într-un nou trup prin propria-i voință, ocolind astfel procesul din pântec.

#12 23-Apr-2018 23:07:58

SerLorars13
Autor

Clarier wrote:

Există practici yogice care depășesc această condiție astfel încât personalitatea rămâne intactă în noul trup. De asemenea există și practici care îi permit persoanei să treacă într-un nou trup prin propria-i voință, ocolind astfel procesul din pântec.

Bine de retinut.
Mersi de raspuns!
Hail Satan!

Hail Seere! Hail Satan!

#13 26-Sep-2019 03:08:28

Clau
Novice
Registered: 07-Jul-2017

salut, Stiu  ca predica asta e postata de mult si mna ma simt ciudat sa vin dupa un an de zile si sa intreb unele lucuri dar o voi face fiindca am niste intrebari despre Magnum Opus? Deci Thomas cred ca meditezi de mult timp si ceilalti admini la fel, va apropiati de Magnum Opus? si sunt curios cam cat dureaza sa atinga cineva MO, cred ca 10 ani dupa parerea mea.. de ex daca un copil de 14 ani se apuca serios de meditatii si la 24 poate termina MO? sau cred ca e mai greu de atins acest obiectiv de a deveni nemuritori.. Si inaltii preoti Jos au reusit sa termine MO? ?

#14 26-Sep-2019 07:14:26

BlueLight
Membru
Registered: 20-Sep-2019

Clau wrote:

salut, Stiu  ca predica asta e postata de mult si mna ma simt ciudat sa vin dupa un an de zile si sa intreb unele lucuri dar o voi face fiindca am niste intrebari despre Magnum Opus? Deci Thomas cred ca meditezi de mult timp si ceilalti admini la fel, va apropiati de Magnum Opus? si sunt curios cam cat dureaza sa atinga cineva MO, cred ca 10 ani dupa parerea mea.. de ex daca un copil de 14 ani se apuca serios de meditatii si la 24 poate termina MO? sau cred ca e mai greu de atins acest obiectiv de a deveni nemuritori.. Si inaltii preoti Jos au reusit sa termine MO? ?

Depinde de cat de avansat  esti deja. Iti poate lua o viata sa atingi  MO. Iti poate lua cateva vieți sa o faci.

Sau, dupa cum ai spus, 10 ani.

Nu poți oferi un an  exact. Variază de la persoană la persoană  .

#15 26-Sep-2019 13:08:42

admin
Administrator

Clau wrote:

Am mai spus într-un mesaj recent că nu cunosc pașii avansați ai MO, motiv pentru care nu știu cât durează. Însă din înțelegerea pe care o am, munca premergătoare lucrării MO durează mult mai mult timp decât MO în sine. Iar prin „muncă premergătoare” mă refer la faptul că sufletul trebuie să-ți fie avansat, chakrele și nadiile complet deblocate și puternice, șarpele Kundalini ascensionat, sufletul curățit de orice fel de impurități, etc. -  asta poate dura multe vieți la rând (depinde de cât de perseverent ești cu meditația). Însă odată ce ești la acel nivel, MO e, comparativ vorbind, mult mai scurt. Însă durata exactă nu o cunosc.

Un copil de 14 ani nu poate începe MO; trebuie să fii complet matur iar corpul trebuie să-ți fie complet dezvoltat (trecut de pubertate) când începi această lucrare.

Maxine a zis într-o predică recentă că Azazel lucrează împreună cu ea la MO. Tot ea a zis că „nu toți vom muri,” făcând aluzie la faptul că unii dintre noi vor termina MO în viața asta.

Și apropo, nu trebuie să te simți ciudat că pui întrebări legitime  big_smile

Thomas

#16 26-Sep-2019 14:29:56

Clau
Novice

Si mai am o intrebare, a reusit cineva din antichitate sa termine MO? stiu ca oamenii din acea vremea erau mai avansati decat ss din din ziua de azi, si un egiptean, sumerian, babilonian, etc; nu a terminat a terminat MO si sa existe pana in ziua de azi??

#17 26-Sep-2019 16:35:00

Thanatos
Membru
Registered: 08-Mar-2017

Clau wrote:

Si mai am o intrebare, a reusit cineva din antichitate sa termine MO? stiu ca oamenii din acea vremea erau mai avansati decat ss din din ziua de azi, si un egiptean, sumerian, babilonian, etc; nu a terminat a terminat MO si sa existe pana in ziua de azi??

A terminat Alexandru cel Mare, stiu ca oamenii o data ce terminau Magnum Opus erau indrumati de Zei sa mearga in niste orase sub pamant (Agartha) unde alti oameni care au terminat Magnum Opus stateau la adapost pana cand veneau Zeii pe pamant sa ii ia spre Orion.

Ave Satanas
HAIL SABURAC!

#18 26-Sep-2019 17:04:24

Clau
Novice

Hmm pe wikipedia zice ca a murit la 32 de ani neutral

#19 26-Sep-2019 17:39:50

Thanatos
Membru

Clau wrote:

Hmm pe wikipedia zice ca a murit la 32 de ani neutral

Sunt minciuni...doar nu or spune ca un om a atins nemurirea dupa ce a facut niste practici spirituale.Istoria e manipulata sa credem ce vor ei sa credem,nu ceea ce a fost cu adevarat.

Ave Satanas
HAIL SABURAC!

#20 26-Sep-2019 17:41:04

Thanatos
Membru

Si despre Hitler s-a spus ca a murit in al doilea razboi mondial si s-a adus un craniu din al doilea razboi mondial care s-a dovedit in cele din urma a fi de femeie.

Ave Satanas
HAIL SABURAC!

#21 26-Sep-2019 20:18:03

Clau
Novice

Si eu citit asta undeva

#22 26-Sep-2019 20:18:18

Clau
Novice

am*

#23 26-Sep-2019 23:26:15

admin
Administrator

Au terminat destui oameni MO. Am scris recent într-un alt topic că din Germania nazistă, Hitler, Eva Brown (partenera lui Hitler) și cele 5 femei de rang înalt din Societatea Vril au terminat MO. Aceștia sunt cei de care se știe..

Trupurile celor amintiți mai sus nu au fost găsite niciodată, nici vii și nici moarte. Dacă cauți pe internet despre Societatea Vril (Vril Society), vei vedea că peste tot se zice că aceștia au dispărut fără urmă. Majoritatea naziștilor care au ocupat funcții de conducere au fost prinși și judecați după război, cu excepția celor menționați mai sus - pentru că aceștia nu au fost găsiți niciodată. Aceștia au plecat de pe pământ și au terminat MO pe o altă planetă.

Maxine scria că aceștia se vor întoarce împreună cu Satan și cu Demonii săi (în trup) curând (în mai puțin de 20 de ani).

Thomas

#24 27-Sep-2019 13:33:08

Clau
Novice

mersi kek_ok

Board footer