Forumurile Bucuria lui Satan

„Întunericul e lumină întoarsă pe dos” – Belzebut

You are not logged in. In order to view the entire Forum, please log in.

#1 23-Aug-2015 20:13:25

Cleo
Administrator
Registered: 31-Oct-2013

Politica BLS: Vă rugăm fiți informați!

În satanism suntem liberi. Suntem liberi să ne trăim viețile așa cum dorim, și aici e inclus faptul că suntem liberi să urâm pe oricine sau orice dorim. Spre deosebire de alte religii, ca satanist, nu ești forțat să accepți pe cineva sau ceva, indiferent ce reprezintă acel ceva și nici nu trebuie să iubești ceva ce nu dorești. Nu există ipocrizie în satanism. Este dreptul tău să urăști un anumit lucru sau o anumită persoană.

Cu toate astea, susținerea lucrurilor ilegale pe acest forum, cum ar fi „să-i omorâm” sau „crimă” și altele asemănătoare, nu poate fi tolerată din motive evidente.

În plus, dacă faceți ceva prostesc vă puteți face probleme cu autoritățile, așa că sunteți avertizați. Asta este dorința inamicului: ca războinicii lui Satan să acționeze și să ieie decizii stupide pentru a se trezi mai târziu încarcerați. Gândește înainte de a acționa. Cel mai bine este să-ți verși ura prin ritualuri, așa cum am menționat și înainte; ori cere-i lui Satan sau Demonilor să-ți preia și să-ți direcționeze acea energie asupra inamicului. Nu te irosi în mod inutil și nu face nimic stupid care să-ți creeze probleme cu legea.

Ideile tâmpite și dezgustătoarele ale new age, etc., includ învățături yoga corupte care vorbesc despre dragoste, dragoste și iar dragoste, până ți se face greață de aceasta (pentru că este atât de anormal), lucru care arată faptul că inamicului îi este frică de ură; în special de ura venită din partea unei mulțimi de oameni ... pentru că ura produsă de mințile mulțimii este extrem de puternică. Și cu toate astea, inamicul ne urăște în mod liber și neîncetat, fără să fie provocat și, în majoritatea cazurilor, în timp ce încearcă să îndoctrineze Gentilii că este greșit să urască, în felul acesta făcându-ne neputincioși și săvârșind nedreptăți fără a întâmpina nici un pic de împotrivire.

Simțiți-vă liberi să vă descărcați pe acest forum, însă amintiți-vă că orice postare ilegală vă poate atrage după sine banarea.

Din nou, ura este o emoție firească și foarte normală. Înăbușind ura și alte sentimente asemănătoare poate cauza multe probleme concomitente. Mulți oameni care în mod activ își înăbușesc așa numitele „emoții inferioare” ajung să fie sub tratament psihiatric pentru „emoții reprimate”. ÎNSĂ, contează și CUM te descarci de aceste emoții. Amintește-ți că ORICE emoție – chiar și dragostea – atunci când este exprimată din impuls și fără chibzuire poate distruge viața unei persoane. Suntem împinși în mod neîncetat de această societate, în special la servici, să ne mișcăm rapid, să facem lucrurile la repezeală și să ne grăbim. Deși asta este în folosul celor care spun că „timpul înseamnă bani...,” oamenii trebuie să o ia mai ușor, în special când iau decizii sau când gândesc. Meditația nu numai că încetinește mintea într-un mod pozitiv, însă o și limpezește. Se pot întâmpla accidente iar viețile pot fi distruse într-o clipă, în special când emoțiile iau locul rațiunii.

Î.P. Maxine Dietrich

Hail Satan!!

#2 23-Aug-2015 22:12:23

alexandriuses
Membru
Registered: 24-Jan-2015

Re: Politica BLS: Vă rugăm fiți informați!

Frumos  smile ,multumesc de traducere

#3 23-Aug-2015 23:12:44

Analise
Veteran ✸ ✸
Registered: 29-Jun-2015

Multumesc

Hail Satan

#4 23-Aug-2015 23:19:11

andy1996
Veteran ✸ ✸
Registered: 11-Mar-2015

Bine zis

HAIL SATAN! Hail Flauros!

#5 24-Aug-2015 00:26:46

Loial
Membru
Registered: 10-Feb-2015

Foarte bine punctat. Multumesc

#6 24-Aug-2015 17:26:52

Seruah
Guest

Bine spus. Multumesc!

#7 24-Aug-2015 18:26:28

Candel
Membru
From: Roma
Registered: 04-Jul-2015
Website

Mulțumesc.

{) Crede în ce vrei tu, nu în ce crede cel de lânga tine! {)

#8 24-Aug-2015 18:42:15

ElnerDewitt
Războinic ✸
Registered: 27-May-2015

Super tare! Multumesc!

Hail Satan! Hail Astaroth! Hail Puterilor Iadului!

#9 01-Nov-2015 23:21:02

Khatros
Novice
Registered: 01-Nov-2015

Foarte tare ! Multumesc ! Hail Satan !

#10 06-Nov-2015 20:35:46

Emanuel
Membru
From: Timisoara
Registered: 13-Oct-2015

Bun...bun,e forte bine spus (aceleasi lucruri le gandeam si eu).Hail Satan!

*Initiat pe data de 14.12.2014*
Slavit fie Adevaratul Zeu Atotputernic si Inefabil,Satan!

#11 06-Nov-2015 21:45:52

OriasBlack
Novice
Registered: 03-Nov-2015

In sfarsit am gasit niste oameni cu mai mult de 2 neuroni in functiune!

#12 07-Nov-2015 01:01:27

Lucian67
Membru
Registered: 01-Nov-2015

Cleo vreau sa aud parerea ta despre cea ce o sa scriu. Deci eu nu vreau sa ma consider a fi un satanist, sau ca pentru mine Satanismul e o religie. La fel cum nu vreau nici sa am credinta in ceva sau cineva si ma sa bazez pe el, dar doar pe mine si puterile mele. Pentru mine Satanismul e o invatatura si pe Lucifer/Satan il consider un Maestru care ma poate invata,antrena.
Vreau doar sa stiu ce crezi.

#13 13-Mar-2016 21:03:57

jasminne
Banned
Registered: 13-Mar-2016

Bună seara! Deci mă tentează foart
e tare să fac un pact Satan,am citit blogul și acest post..dar am eu nedumerire dumnezeuu și Iisus nu există (și eu sunt convinsa de asta) dar atunci despre ce inamic vorbește autoarea acestui post?! Și încă ceva de ce trebuie în pact să scriem ca renunțam la dumnezeu și iisus dacă nu există?! Sincer mi se pare absurd. Aștept lămuriri,mulțumesc.

#14 13-Mar-2016 22:22:54

Re:
Membru
Registered: 13-Nov-2015

jasminne wrote:

Bună seara! Deci mă tentează foart
e tare să fac un pact Satan,am citit blogul și acest post..dar am eu nedumerire dumnezeuu și Iisus nu există (și eu sunt convinsa de asta) dar atunci despre ce inamic vorbește autoarea acestui post?! Și încă ceva de ce trebuie în pact să scriem ca renunțam la dumnezeu și iisus dacă nu există?! Sincer mi se pare absurd. Aștept lămuriri,mulțumesc.

În primul rând, se numește ritual de inițiere, nu "pact". În al doilea rând nu mai citi blogul pentru că nu este actualizat. Site-ul Bucuria lui Satan și Forumul sunt principalele surse de informare.
"Iisus și Bărbosul" sunt doar forme mentale, copiate din diferite religii păgâne. Cât despre acea parte din "pact" nu renunți la ei în sensul propriu, că doar nu îi ții de mână.. Renunți la tot ce ține de creștinism, asta incluzând botezul, toată treaba cu "duhul sfânt" și orice altă prostie creștină.
Dacă am spus ceva greșit, rog un admin să mă corecteze.

"Cei care neobosiți susțin „pacea” ar trebui să-și amintească faptul că Zeița păgână a păcii putea ieși la plimbare, în siguranță, doar atunci când era însoțită de mărețul Zeu al războiului."

#15 13-Mar-2016 22:53:31

jasminne
Banned
Registered: 13-Mar-2016

Pai și Satan este tot o formă mentala de ce să o aplicăm doar în partea care ne convine?! În legătură cu pactu tu zici ca este inițiere dar scrii pe o foaie ca te dedici lu Satan oferi ceva și primești ceva după care și semnezi cu sânge este un contract deci un pact care l închei de comun acord de ambele părți (deci o afacere)o inițiere o faci singur și nu te angajezi să faci nimic pt altcineva sau el pt tine. Iar în legătură cu renunțatu la dumnezeu Iisus și sfantu duh poți scrie pur și simplu ca renunți la creștinism pt ca, creștinismului există iar dumnezeu Iisus și sf duh NU. Eu aici sunt total nedumerita și tu Levi mi ai dat un răspuns de clasa a 2 a care nu are nici un fel de fundament și eu pot susține ca 2+2=6 dar trebuie să demonstrez asta logic nu? Aștept alte argumente care să fie reale și concrete.Si adepții lu Satan (printre care vreau să mă număr și eu) consider ca sunt mult mai inteligenți decât a da răspunsuri puerile ca Levi. Multumesc

#16 13-Mar-2016 22:58:41

Cleo
Administrator
Registered: 31-Oct-2013

1. Știm că Satan și Demonii săi sunt ființe reale. Dacă ești laveyan sau relaționat unui alt tip de satanism, nu îți prezenta ideile aici.

jasminne wrote:

Pai și Satan este tot o formă mentala de ce să o aplicăm doar în partea care ne convine?! În legătură cu pactu tu zici ca este inițiere dar scrii pe o foaie ca te dedici lu Satan oferi ceva și primești ceva după care și semnezi cu sânge este un contract deci un pact care l închei de comun acord de ambele părți (deci o afacere)o inițiere o faci singur și nu te angajezi să faci nimic pt altcineva sau el pt tine. Iar în legătură cu renunțatu la dumnezeu Iisus și sfantu duh poți scrie pur și simplu ca renunți la creștinism pt ca, creștinismului există iar dumnezeu Iisus și sf duh NU. Eu aici sunt total nedumerita și tu Levi mi ai dat un răspuns de clasa a 2 a care nu are nici un fel de fundament și eu pot susține ca 2+2=6 dar trebuie să demonstrez asta logic nu? Aștept alte argumente care să fie reale și concrete.Si adepții lu Satan (printre care vreau să mă număr și eu) consider ca sunt mult mai inteligenți decât a da răspunsuri puerile ca Levi. Multumesc

Hail Satan!!

Board footer