Forumurile Bucuria lui Satan

„Întunericul e lumină întoarsă pe dos” – Belzebut

You are not logged in. In order to view the entire Forum, please log in.

#81 04-Dec-2017 22:11:33

Catharsis
Membru
Registered: 06-Jun-2016

Re: Exemple de afirmatii?

Dan9 wrote:

Scuze as mai avea o intrebare sa zicem ca am o pagina noua de insagram si cumva as vrea sa imi atrag urmaritori cum as putea sa imi programez aura pentru aceasta lucrare?  sir

Doar ridica energie si foloseste afirmatiile potrivite pentru ceea ce iti doresti.

Citeste link-urile urmatoare:
Cei trei pasi ai vrajitoriei: http://bucurialuisatan.com/trei-pasi-ai-vrajitoriei/
Utilizarea aurei: http://bucurialuisatan.com/utilizarea-aurei/

Incearca sa intelegi cum functioneaza lucrurile si dupa iti va fi mult mai clar ce trebuie sa faci. Inva cum se programeaza aura in general, care este modalitatea prin care se programeaza aura. Ea pote sa fie programata sa faca multe lucruri.
Citeste si asta: http://bucurialuisatan.com/depasirea-obstacolelor/

Totusi, sunt si eu de parere ca poti sa iti cresti o pagina si fara sa iti programezi aura. Poti sa folosesti programarea aurei, dar ai putea sa incerci si alte lucruri. Cateva exemple ti-au fost date deja. Sunt sigura ca subiectul asta, modalitatile prin care poti sa iti cresti o pagina de instagram , a fost discutat de bloggeri si vloggeri. Cauta pe net sa vezi ce au discutat ei si poate vei gasi ceva folositor.

23.09.2016

#82 04-Dec-2017 22:14:15

Catharsis
Membru
Registered: 06-Jun-2016

Catharsis wrote:

Inva cum se programeaza aura in general

Invata*

23.09.2016

#83 17-Jan-2018 20:06:44

Crisw908
Novice
From: Constanta
Registered: 15-Jan-2018

Iti poti schimba vederea cu afirmatii?
Am dioptrii mari de cand m-am nascut si incep sa cred ca asa le aveam si in viata anterioara,este posibil?

Ambitios si dornic sa invat lucruri despre Satan si despre dezvoltarea spirituala!

Hail Satan!

#84 18-Jan-2018 00:34:57

Ionut19
Membru
Registered: 12-Jul-2017

Poti prin biochinezie.

13.08 2017

#85 11-Feb-2018 17:08:42

Ruššelle
Membru
From: Кишинёв/Chişinău
Registered: 07-Sep-2016

La afirmații,in afară de faptul că afirmațiile nu trebuie să contină 'nu' şi trebuie rostite la timpul prezent,există şi alte 'reguli'?

Mă urăsc intensiv trei secunde pe zi.

/27.11.2016\

#86 11-Feb-2018 21:54:48

YratSS
Membru
Registered: 10-Jul-2016

Ruššelle wrote:

La afirmații,in afară de faptul că afirmațiile nu trebuie să contină 'nu' şi trebuie rostite la timpul prezent,există şi alte 'reguli'?

Sa fie cat mai bine formulate, sa fie cat mai usoare si cat mai explicite pentru ca energia ia cel mai usor drum.

Hail Satan!

#87 11-Feb-2018 23:29:24

Ruššelle
Membru
From: Кишинёв/Chişinău
Registered: 07-Sep-2016

Iar dacă spun 'în mod permanent' ,lucrul pe care îl afirm va fi pentru totdeauna?

Mă urăsc intensiv trei secunde pe zi.

/27.11.2016\

#88 11-Feb-2018 23:53:47

The Hybrid
Novice
Registered: 28-Jun-2015
Website

Ruššelle wrote:

Iar dacă spun 'în mod permanent' ,lucrul pe care îl afirm va fi pentru totdeauna?

Doar pentru ca spui asta,nu inseamna ca este pentru totdeauna. Energia intr un final o sa se risipeasca. Motiv pentru care o vraja trebuie reinoita .Cum ar fi in cazul iubirii,o sa te iubeasca 1-2 luni depinde de situatie si de tine dar intr un final,nu o sa mai fie influentat/a de aceele energii.

Citeste asta : http://bucurialuisatan.com/cele-mai-mul … nct-lovit/

Afirmand in mod permanent ,faci ca energiile sa mearga non stop,constat fara incetare dar intr un final se risipesc daca nu reinoiesti.

WHITE AND PROUD 88
Hail Satanas  capra

#89 12-Feb-2018 01:13:31

YratSS
Membru
Registered: 10-Jul-2016

Ruššelle wrote:

O lucrare trebuie repetata mereu pentru a fi permanenta.

Hail Satan!

#90 13-Feb-2018 01:37:41

admin
Administrator
Registered: 24-Oct-2013

Ruššelle wrote:

Ajută dacă spui „în mod permanent;” de altfel, e chiar indicat să spui asta dacă dorești ca lucrarea să fie permanentă. Însă într-adevăr o lucrare trebuie făcută în fiecare zi, timp de cel puțin 40 de zile, pentru a deveni gravată în mod permanent în suflet.

Thomas

#91 24-Feb-2018 21:18:53

Luka999
Membru
From: Timișoara
Registered: 16-Jan-2018

Cleo wrote:

Acestea sunt afirmatiile. Stiu ca a durat ceva timp smile.

Deoarece nu toata lumea lucreaza la fel am decis sa impart in rune si culori. Deci, pentru cei interesati in rune, puteti folosi runele cu afirmatiile scrise ca idee, sau daca preferati programarea aurei, puteti folosi culorile si afirmatiile scrise.

Pentru triumf final

Sowilo / galben (trecerea examenelor)

Pentru Runa

Energiile lui Sowilo imi ofera abilitatea de a trece toate examenele cu nota 10. Completez toate examenele cu succes si iau notele dorite in cele mai pozitive si fericite moduri pentru mine

Pentru culoare

Galben

Aceasta energie imi ofera succesul in examene. (adaugati ce mai doriti).

Deci asta se poate folosi pentru un examen ?
Dupa ce afirm de 108 ori 'Aceasta energie imi ofera succesul in examene.' adaug si 'Sowilo' ? Adica dupa ce afirm de 12 ori, adaug si 'Sowilo' ? Si repet tot asa de 9 ori pentru a completa cele 108 de afirmari ?

06.05.2018 sarpe
Ori noi îl vom distruge pe inamic, ori el ne va distruge pe noi.

#92 25-Feb-2018 11:07:48

Carina
Autor
Registered: 17-Jan-2017

Luka999 wrote:
Cleo wrote:

Acestea sunt afirmatiile. Stiu ca a durat ceva timp smile.

Deoarece nu toata lumea lucreaza la fel am decis sa impart in rune si culori. Deci, pentru cei interesati in rune, puteti folosi runele cu afirmatiile scrise ca idee, sau daca preferati programarea aurei, puteti folosi culorile si afirmatiile scrise.

Pentru triumf final

Sowilo / galben (trecerea examenelor)

Pentru Runa

Energiile lui Sowilo imi ofera abilitatea de a trece toate examenele cu nota 10. Completez toate examenele cu succes si iau notele dorite in cele mai pozitive si fericite moduri pentru mine

Pentru culoare

Galben

Aceasta energie imi ofera succesul in examene. (adaugati ce mai doriti).

Deci asta se poate folosi pentru un examen ?
Dupa ce afirm de 108 ori 'Aceasta energie imi ofera succesul in examene.' adaug si 'Sowilo' ? Adica dupa ce afirm de 12 ori, adaug si 'Sowilo' ? Si repet tot asa de 9 ori pentru a completa cele 108 de afirmari ?

Nu. Cand inspiri te incarci cu energie galbena(vizualizeaza-te cum devii o sfera de energie galbena).Cand expiri, vibrezi sowilo. De 108 ori.Dupa aia afirmatia de cate ori vrei. Poti afirma de 10 sau 20 de ori, numarand pe degete.

Incearca sa nu schimbi pozitia corpului dupa vibratii pentru ca atunci energia ta e la maximum.Alege o pozitie confortabila de la inceput. Transa usoara te ajuta sa te relaxezi (inspiri pana numeri la 4, tii respiratia pana numeri la 4, expiri pana numeri la 4- de cateva ori).

In Nomine Dei Nostri Satanas, Luciferi Excelsi!

#93 27-Feb-2018 08:38:50

Luka999
Membru

Deci ma vizualizez ca pe o sfera galbena, intru intr.o transa usoara, cand expir vibrez Sol si cand inspir ma incarc cu energie galbena, dupa ce fac asta, afirm de 100 de ori acea chestie, nu ?
Pot spune si la sfarsit "Aura mea imi ofera succesul garantat la examene" si dupa vibrez Sol ?

06.05.2018 sarpe

#94 27-Feb-2018 12:13:55

Loading
Războinic ✸
Registered: 27-May-2016

Luka999 wrote:

Deci ma vizualizez ca pe o sfera galbena, intru intr.o transa usoara, cand expir vibrez Sol si cand inspir ma incarc cu energie galbena, dupa ce fac asta, afirm de 100 de ori acea chestie, nu ?
Pot spune si la sfarsit "Aura mea imi ofera succesul garantat la examene" si dupa vibrez Sol ?

Nu de 100 de ori. De 9 ori sau multiplu de 9. Sol poti sa vibrezi de 108 ori. Dar nu ar trebui sa te bazezi pe asta. Probababil meditatia te-ar putea ajuta in sensul ca iti vor cadea exercitii din subiecte pe care le stiai sau le-ai invatat inainte.

नहि ज्ञानेन सदृशं

#95 22-May-2018 20:58:28

Luka999
Membru

Loading wrote:
Luka999 wrote:

Nu de 100 de ori. De 9 ori sau multiplu de 9. Sol poti sa vibrezi de 108 ori. Dar nu ar trebui sa te bazezi pe asta. Probababil meditatia te-ar putea ajuta in sensul ca iti vor cadea exercitii din subiecte pe care le stiai sau le-ai invatat inainte.

Nici acum nu am prea inteles, scuza-ma...Corecteaza-ma te rog daca gresesc din nou..
Folosesc runa Sowilo(care din cate stiu se citeste si ca 'Sol'), ma vizualizez ca pe o sfera galbena, cand inspir ma incarc cu energie gablena iar ca expir vibrez Sol de 108 ori si dupa afirm de 81 ori(un multiplu de a lui 9) 'Energiile lui Sowilo imi ofera abilitatea de a trece toate examenele cu nota 10. Completez toate examenele cu succes si iau notele dorite in cele mai pozitive si fericite moduri pentru mine'...si dupa cu sfera galbena ce fac ? O vizualizez ca si cum ar ramane in mine

06.05.2018 sarpe

#96 22-May-2018 21:33:11

SerLorars13
Autor
From: Here and Now
Registered: 27-Dec-2015

Cred ca e mai degraba asa :
1. Inspiri energie alb-aurie sau cum ai zis tu, galbena in aura pentru ca in afirmatia ta spui ca aura vrei sa iti aduca succes la examene.
2. In timp ce expiri vibrezi Sol
3. Fa pasii 1-2 de 108 ori.
4. Dupa ce termini cu pasul 3 (dupa ce inspiri energie alb-aurie si expiri vibrand Sol) afirmi ce vrei sa faca energia respectiva si anume in cazul tau ''Aura mea imi ofera succesul garantat la examene" de 27 sau 81 sau 108 sau orice multiplu al lui 9.

Sper ca ti-am fost de ajutor. Hail Satan!

HAIL SEERE!  loveit foc
HAIL SATAN!  foc  capra

#97 23-May-2018 16:29:36

Loading
Războinic ✸
Registered: 27-May-2016

Luka999 wrote:

Nici acum nu am prea inteles, scuza-ma...Corecteaza-ma te rog daca gresesc din nou..
Folosesc runa Sowilo(care din cate stiu se citeste si ca 'Sol'), ma vizualizez ca pe o sfera galbena, cand inspir ma incarc cu energie gablena iar ca expir vibrez Sol de 108 ori si dupa afirm de 81 ori(un multiplu de a lui 9) 'Energiile lui Sowilo imi ofera abilitatea de a trece toate examenele cu nota 10. Completez toate examenele cu succes si iau notele dorite in cele mai pozitive si fericite moduri pentru mine'...si dupa cu sfera galbena ce fac ? O vizualizez ca si cum ar ramane in mine

Cred ca afirmatia aleasa este prea lunga. Cea zisa de SerLorars este mult mai scurta si mai la obiect.
Cred ca ai putea in timp ce zici afirmatia sa vizualizezi cum sfera galbena in care te afli se comprima si devine din ce in ce mai densa in chakra a 6a. Ai putea dupa sa stai relaxat un minut sa incerci sa simti energia in chakra a 6a.

नहि ज्ञानेन सदृशं

#98 23-May-2018 17:48:54

SerLorars13
Autor

Loading wrote:
Luka999 wrote:

Cred ca afirmatia aleasa este prea lunga. Cea zisa de SerLorars este mult mai scurta si mai la obiect.
Cred ca ai putea in timp ce zici afirmatia sa vizualizezi cum sfera galbena in care te afli se comprima si devine din ce in ce mai densa in chakra a 6a. Ai putea dupa sa stai relaxat un minut sa incerci sa simti energia in chakra a 6a.

+1

HAIL SEERE!  loveit foc
HAIL SATAN!  foc  capra

#99 23-May-2018 19:27:00

Luka999
Membru

Loading wrote:
Luka999 wrote:

Vă mulțumesc amândurora!
Dacă aș face acest exercițiu timp de mai multe zile consecutive ar avea un efect mai mare? Este de ajuns să-l fac odată și gata? Pot sa fiu influențat și de alinierea planetelor? Scuzați-mă ca pun atâtea întrebări, dar nu vreau să se ajungă la eșec și să fiu dezamăgit...

06.05.2018 sarpe

#100 23-May-2018 20:16:54

SerLorars13
Autor

Nu va avea cine stie ce efect daca o faci o singura data. Trebuie sa o faci zilnic sau de cateva ori pe saptamana daca vrei sa aiba succes lucrarea. Ar fi de preferat sa o faci zilnic in timpul orelor planetei Mercur sa zicem si sa nu incepi lucrarea cand luna e vid.

HAIL SEERE!  loveit foc
HAIL SATAN!  foc  capra

#101 26-May-2018 22:33:39

Luka999
Membru

SerLorars13 wrote:

Nu va avea cine stie ce efect daca o faci o singura data. Trebuie sa o faci zilnic sau de cateva ori pe saptamana daca vrei sa aiba succes lucrarea. Ar fi de preferat sa o faci zilnic in timpul orelor planetei Mercur sa zicem si sa nu incepi lucrarea cand luna e vid.

Multumesc..Mercur ar trebui sa fie intr-un semn anume ?

06.05.2018 sarpe

#102 27-May-2018 08:36:06

SerLorars13
Autor

Cred ca ar fi ok daca ar fi in semnele lui de casa, exaltare si sa eviti semnele lui in detriment si cadere. Ai pe bls info despre semnele lui mercur.

HAIL SEERE!  loveit foc
HAIL SATAN!  foc  capra

#103 30-Jun-2018 01:59:48

Ionut19
Membru

Ma puteti ajuta cu niste afirmatii pentru invatarea unei limbi straine. Cu gramatica si vocabularul ma descurc eu , dar cu pronuntia nu stau foarte bine . Cum sa fac afirmatiile sa ma ajute la pronuntie  , dar si sa ii inteleg pe nativi ?   
Energia pe care o inspir trebuie sa fie albastra , nu ?

13.08 2017

#104 30-Jun-2018 15:06:40

admin
Administrator

Ionut19 wrote:

Ma puteti ajuta cu niste afirmatii pentru invatarea unei limbi straine. Cu gramatica si vocabularul ma descurc eu , dar cu pronuntia nu stau foarte bine . Cum sa fac afirmatiile sa ma ajute la pronuntie  , dar si sa ii inteleg pe nativi ?   
Energia pe care o inspir trebuie sa fie albastra , nu ?

Energie galbenă. Galbenul guvernează peste comunicații, inteligență, etc. http://bucurialuisatan.com/culorile/

Ascultă muzică în limba respectivă, privește filme/emisiuni/documentare/etc. în limba respectivă, citește în limba respectivă. Dacă vrei să iei totul la un nivel mai înalt, tradu texte din limba respectivă - cred că asta e cea mai bună metodă de a aprofunda o limbă cu adevărat.

Thomas

#105 30-Jun-2018 17:19:46

Ionut19
Membru

Multumesc mult pentru sugestii smile

13.08 2017

#106 30-Aug-2018 17:37:56

Ionut19
Membru

Inspir o puternica energie verde.Aceasta energie imi stimuleaza cresterea in inaltime permanent , in cele mai pozitive si fericite moduri pentru mine.
E buna afirmatia ?

13.08 2017

#107 31-Aug-2018 00:13:03

admin
Administrator

Ionut19 wrote:

Inspir o puternica energie verde.Aceasta energie imi stimuleaza cresterea in inaltime permanent , in cele mai pozitive si fericite moduri pentru mine.
E buna afirmatia ?

Dacă zici „îmi stimulează creșterea în înălțime permanent” sună ca și cum ai vrea să crești mereu, fără oprire, ceea ce nu cred că e tocmai ce tu dorești. Evident că dacă crești în înălțime, nu ai să descrești la un moment dat în viitor.

Thomas

#108 31-Aug-2018 00:35:20

Ionut19
Membru

In regula, fara permanent. O las asa simpla. O sa fac update dupa 40 de zile cu posibilele rezultate smile

13.08 2017

#109 26-Sep-2018 21:01:18

Dan9
Membru
Registered: 03-Oct-2015

salut. As dori sa fac niste afirmati pentru a excela intr.un domeniu ca sa pot zice asa. Energia galbena este pentru invatare cred ca ea m.ar putea ajuta. Cam asa m.am gandit sa sune afirmatia.
Aceasta energie imi ofera abilitatea de a invata pilotaj (este dar ca exemplu) in moduri rapide si eficiente pentru mine. Eu invat sa devin pilot cu usurinta si rapiditate in cele mai bune moduri pentru mine.

Cam asta ar fi afirmatia as dori o parere sau poate trebuie alta culoare  folosita (adica pentru atragerea succesului presupun).
Multumesc

#110 27-Sep-2018 16:25:43

SerLorars13
Autor

Dan9 wrote:

salut. As dori sa fac niste afirmati pentru a excela intr.un domeniu ca sa pot zice asa. Energia galbena este pentru invatare cred ca ea m.ar putea ajuta. Cam asa m.am gandit sa sune afirmatia.
Aceasta energie imi ofera abilitatea de a invata pilotaj (este dar ca exemplu) in moduri rapide si eficiente pentru mine. Eu invat sa devin pilot cu usurinta si rapiditate in cele mai bune moduri pentru mine.

Cam asta ar fi afirmatia as dori o parere sau poate trebuie alta culoare  folosita (adica pentru atragerea succesului presupun).
Multumesc

Cred că ar fi mai bine dacă ai înlocui "Eu învăț să devin pilot cu ușurință și rapiditate în cele mai bune moduri pentru mine." cu "Eu devin pilot cu ușurință și rapiditate în cele mai bune moduri pentru mine."

Presupun că vrei să devi pilot (dacă ne luăm după exmplul ăsta), nu să înveți să devi pilot și să nu devi deloc.

Last edited by SerLorars13 (27-Sep-2018 16:32:09)

HAIL SEERE!  loveit foc
HAIL SATAN!  foc  capra

#111 28-Sep-2018 07:57:03

Dan9
Membru
Registered: 03-Oct-2015

e o varaianta si asta o sa o iai in considerare. Mersi  foc

Board footer