Forumurile Bucuria lui Satan

„Întunericul e lumină întoarsă pe dos” – Belzebut

You are not logged in. In order to view the entire Forum, please log in.

#1 25-Dec-2018 22:49:41

admin
Administrator
Registered: 24-Oct-2013

Calendar 2019 pentru sataniștii spirituali

Ne aflăm din nou în acea perioadă din an în care le oferim cadouri persoanelor de care ne pasă. În consecință — și mulțumită contribuției considerabile a lui Lydia și Cleo, și a supravegherii Înaltului Preot Hoodedcobra — vă fac cadou a doua ediție a Calendarului Satanic, proiectat de la A la Z pentru iubita noastră familie de sataniști spirituali. Au fost făcute unele schimbări pe ici pe colo, iar în continuare vă voi face un tur al acestora.

Mai întâi de toate, pentru anul 2019 am făcut două versiuni ale Calendarului: una în color, iar alta în alb-negru. Acest lucru ar trebui să le fie de mare ajutor celor care vor să scoată Calendarul la imprimantă, dar nu au imprimantă color. Însă, în crearea versiunii în alb și negru, unele funcționalități au trebuit să fie regândite, iar altele eliminate. Un prim exemplu sunt culorile pentru lumânările Demonilor: acestea au trebuit să fie scoase din versiunea alb-negru. Un alt exemplu e tabelul cu Ingresses and Retrogrades din partea de jos a fiecărei luni. În versiunea color, mișcările retrograde sunt evidențiate prin culoarea roșu, în timp ce mișcările directe sunt marcate prin verde. În versiunea alb-negru, retrogradul e evidențiat prin simbolul , iar mișcarea directă, prin simbolul Ð. Când niciunul dintre aceste simboluri nu apare pe linia unei planete, înseamnă că, în acea lună, mișcarea planetei respective e 100% directă. Poți vedea acest lucru în imaginea de mai jos. Cu excepția lui Uranus, niciuna dintre planete nu are pe linia ei simbolurile ℞ sau Ð, ceea ce vrea să zică, în afară de Uranus, toate planetele sunt în mișcare directă. Cât despre Uranus, poți observă că acesta începe luna în mișcare retrogradă, iar pe data de 6 își începe mișcarea directă.
1545753605_scree.png
Chenarul cu Ingresses and Retrogrades ar trebui să vină la îndemână tuturor celor care vor să aibă o privire de ansamblu asupra lunii. În ediția precedentă trebuia să verifici fiecare zi în parte dacă doreai să găsești un retrograd sau momentul în care o planetă trece dintr-o zodie în alta. Prin urmare acest chenar ar trebui să facă fiecăruia viața mai ușoară. Eclipsele sunt și ele semnalate în același chenar de jos.

Lângă acestea am adăugat zilele în care pot fi întreținute Meditațiile necronomiconului. Personal găseam foarte agasantă identificarea și urmarea îndeaproape a momentului în care aceste meditații trebuie să fie făcute. Calendarul de față tratează și această problemă, pentru aceia care sunt interesați de aceste meditații.

O altă schimbare pe care am făcut-o, a fost să mut culoarea pentru lumânările Demonilor, de sub zilele săptămânii, jos sub sigiliile lor. Zilele pentru pătratele cabalistice ale lui Saturn au fost eliminate complet din Calendar, pentru că acest pătrat nu e deloc recomandat să fie făcut. Cu toate acestea, dacă cineva insistă să facă pătratul acestei planete, găsește în Calendar informațiile necesare cu privire la mișcarea lui Saturn prin zodii și poate identifica perioadele ideale pentru această lucrare.

SFAT: Nu știu cum ați aruncat voi Calendarul anterior (mă refer la cei care l-au scos la imprimantă), însă mie nu mi-a plăcut deloc ideea de a-l arunca pur și simplu la gunoi, pentru că conținea sigiliile Zeilor. Așa că am decupat partea cu sigiliile și le-am folosit pe post de semne de carte tongue În versiunea de față am marcat cu linie întreruptă și cu o forfecuță locul în care Calendarul poate fi decupat pentru a folosi sigiliile pe post de semne de carte. Dacă scoți Calendarul la imprimantă pe hârtie puțin mai groasă, semnele de carte o să arate chiar grozav și o să se simtă plăcut la atingere. Dacă nu te bucuri de intimitate religioasă și ești îngrijorat că cineva îți va găsi semnele de carte și îți va crea probleme, poți să decupezi și numele Zeilor de sub sigilii și să folosești doar sigiliile pe post de semn de carte. Imaginea de mai jos e un exemplu pentru asta. Unii oameni pot recunoaște numele unor Zei (cum e Astaroth, Belzebut sau Amon, pentru că acestea apar și în biblie), însă foarte puțini ne-sataniști vor recunoaște sigiliile acestora.
1545752892_screenshot_2018-12-2.jpg
Zilele ideale pentru lucrările magice nu au la bază numai zodiile/fazele lunii, ci și planetele care guvernează lucrarea respectivă. De exemplu, dacă vezi că luna e într-o zodie bună pentru o lucrare pentru bani, însă în ziua respectivă nu e recomandată întreținerea unei lucrări pentru bani, asta se poate datora faptului că Venus (bani) e retrograd sau în detriment, ori poate Soarele (bogăție) e în detriment. Calendarul ia în calcul și zilele săptămânii, întrucât acestea sunt guvernate de câte o planetă. Spre exemplu, o zi de vineri (guvernată de Venus) nu e ideală pentru o lucrare de magie neagră.

Din nou, pe a treisprezecea pagină puteți găsi lista completă a țărilor. Dacă locuiți în afara Europei, puteți găsi lista completă cu calendare pe forumul Joy of Satan (împreună cu mai multe informații relevante altor fusuri orare). Dacă link-ul de mai sus nu merge, copiați și lipiți următorul link în browser:

https://www.ancient-forums.com/viewtopic.php?f=3&t=14198

Veți observa că în anumite cazuri Luna Plină cade într-o anumită zi, iar Esbatul cade în ziua precedentă. Acest lucru a fost făcut în mod voit. Esbaturile sunt zile de sărbătoare, adunări, etc., cu ocazia cărora să se profite de energiile intensificate ale lunii. Cu asta în minte, fiecare lună plină care are loc înainte de ora locală ±9:30, e marcată ca Esbat pentru ziua precedentă. Spre exemplu, să zicem că luna plină are loc pe 3 mai, la ora 5:00. Majoritatea oamenilor încă dorm la ora respectivă și, pe când se trezesc, luna plină aproape că a luat sfârșit (luna plină durează cam 3 ore). În acest de caz Esbatul e marcat pentru ziua de 2 mai. Pentru că, dacă cineva va vrea să planifice ritualuri sau adunări pe parcursul zilei de 3 mai, luna se va afla deja în descreștere de ore bune, și astfel nu vor mai beneficia de energiile lunii pline. E mai bine să întreții lucrările cu puțin timp înainte de luna plină, decât să le întreții mai târziu.

COLOR

NORD Est:

ALB-NEGRU

NORD Est:

Last edited by admin (23-Mar-2019 16:41:32)

Thomas

#2 25-Dec-2018 22:59:32

PoisonMaster
Membru
From: Târnăveni
Registered: 13-Aug-2018

Re: Calendar 2019 pentru sataniștii spirituali

Primele propozitii mau facut sa ma simt iubit smile
Multumim pentru calendar
kiss

GalUnDonVeh

#3 25-Dec-2018 23:05:54

NishaWillow
Templier ✸ ✸ ✸
Registered: 30-May-2015

Arată grozav!
Mulțumim mult pentru toată munca depusă.   big_smile

Cunoaşterea este prin ea însăşi putere. sarpe

#4 25-Dec-2018 23:23:50

Rroco
Războinic ✸
Registered: 18-Jan-2018

Multumim si felicitari pentru munca depusa, arata super!
Hail Satan! smile

29.05.2016 ~ Denisa ~ balanță ~
(16 yo girl who is searching for the knowledge of the ancient gods)
"Ask yourself if what you're doing today is getting you closer to where you want to be tomorrow"
Hail Satan!   capra

#5 25-Dec-2018 23:43:18

Sakkiccz
Novice
Registered: 22-Dec-2018

Arată minunat. Mulțumim frumos!!

Poți trece peste toate problemele vieții având încredere în tine!
Hail Satan!

#6 25-Dec-2018 23:53:14

Lilith94
Membru
From: Orion
Registered: 05-Aug-2015

Multumim Thomas  capra1  sarpe  lup

Hail Satan !
Hail Horus !♋

Cu Recunostiinta Sotia Ta ♓

#7 26-Dec-2018 00:20:27

Thanatos
Membru
Registered: 08-Mar-2017

Mulțumim mult Thomas.Mă întrebam dacă tu ești autorul calendarului de anului trecut fiindcă văzusem acolo la autor:Thomas, și acum când l-ai postat pe JoS pe cel de anul ăsta mi s-a confirmat smile) .O muncă grozavă,mai ales că sunt trecute și pozițiile plantare pentru fiecare planetă în parte.

Ave Satanas
HAIL SABURAC!

#8 26-Dec-2018 00:35:21

Clarier
Membru
Registered: 10-Feb-2018

Multumesc ! smile

#9 26-Dec-2018 00:54:03

Mada777
Membru
Registered: 25-Apr-2014

Mulțumim Thomas??

Hail Satan !

#10 26-Dec-2018 02:20:48

Ayleth
Membru
Registered: 11-Nov-2015

Multumesc pentru munca depusă!

Hail Satan! Hail Demons!

#11 26-Dec-2018 03:31:25

giani
Războinic ✸
Registered: 21-May-2016

Chiar ieri ma gandeam sa intreb pe cand reinnoirea calendarului dar am avut o jena, stiind cat de multa munca implica.
deci e super minunat, multe multumiri, e super util. sunteti formidabili!!! HAIL SATAN!

#12 26-Dec-2018 03:36:00

YratSS
Membru
Registered: 10-Jul-2016

Multumim pentru munca depusa!

Hail Satan!

#13 27-Dec-2018 05:50:24

Forores
Centurion ✸ ✸ ✸ ✸
Registered: 02-Nov-2013

Mulţumiri. capra

"Omul cu adevărat bun este doar cel care ar fi putut fi rău şi n-a fost."
Hail Satan!!!

#14 27-Dec-2018 16:32:09

admin
Administrator

Cu multă plăcere big_smile

Thanatos wrote:

Mulțumim mult Thomas.Mă întrebam dacă tu ești autorul calendarului de anului trecut fiindcă văzusem acolo la autor:Thomas, și acum când l-ai postat pe JoS pe cel de anul ăsta mi s-a confirmat smile)

Eu am postat și versiunea 2018 pe forumul JoS. Poate nu l-ai văzut la momentul respectiv
https://www.ancient-forums.com/viewtopic.php?f=3&t=1624

Oricum, fără contribuția lui Cleo și Lydia, niciunul dintre calendare nu ar fi fost posibil.

Thomas

#15 05-Jan-2019 18:48:12

Tethrax
Novice
Registered: 03-Feb-2018

As dori sa am pe cineva care sa ma îndrume în satanism, sa ma ajute cu unele sfaturi și sa îmi explice anumite lucruri. Am 16 ani și sunt inițiat de cam 2 ani dar încă am lucruri pe care nu le înțeleg în totalitate. Va mulțumesc pentru calendar, apropo, o sa îmi folosească. As fi recunoscător sa îmi spuneți orice cont de social media al vostru ca să putem vorbi. Hail Satan!

#16 10-Feb-2019 01:06:29

adrian1989
Membru
From: london
Registered: 11-Jun-2015

Buna seara ,am facut un site ca Bucuria lui Satan ,am copiat fix tot ce este pe el si iam dat alt nume cu alt domeniu pe internet pentru a promova Satanismul ,dar cu nici un scop sa cistig bani sau altceva,doar ca sa-l fac cunoscut pe Tatal nostru Satan Lucifer si Demonii lui ,intrebarea mea este daca este bine sau nu.Tot ce am facut am facut la indrumarea lor pentru ca asa mi- au cerut ei .Acum doresc sa aud o parere de la voi .
Situl este https://lucifertrue.com/bun-venit/
Va multumesc !!
Hail Satan pentru Todeauna !!!
  Si doresc sa public si o carte tot asa cu ce scrie pe site bineinteles o vind la un pret mic ca sa isi permita orsicine dar banii cistigati ii donez in contul de pe situl http://www.angelfire.com/empire/serpent … onate.html  pentru ca nu imi trebuie nici un cent de pe munca altora ,din contra donez si in plus pentru ca stiu ce inseamna sa muncesti prin ritualuri si meditatii nu este o cale usoara.asta o stiu pe pielea mea.

LUCIFER1987 ]:D  ]:D  ]:D  ]:D

#17 10-Feb-2019 15:55:09

admin
Administrator

Tethrax wrote:

As dori sa am pe cineva care sa ma îndrume în satanism, sa ma ajute cu unele sfaturi și sa îmi explice anumite lucruri. Am 16 ani și sunt inițiat de cam 2 ani dar încă am lucruri pe care nu le înțeleg în totalitate. Va mulțumesc pentru calendar, apropo, o sa îmi folosească. As fi recunoscător sa îmi spuneți orice cont de social media al vostru ca să putem vorbi. Hail Satan!

În satanismul spiritual nu există mediatori, nici guru, etc. Dacă ai întrebări, simte-te liber și pune-le aici pe forum, unde le văd mai mulți și unde poți primi răspunsuri mai bune. În același timp aici nu riști să-ți pierzi vremea cu vreun posibil escroc.

Thomas

#18 10-Feb-2019 16:21:12

UniversalPower
Spectator
Registered: 23-Jan-2017

adrian1989 wrote:

Buna seara ,am facut un site ca Bucuria lui Satan ,am copiat fix tot ce este pe el si iam dat alt nume cu alt domeniu pe internet pentru a promova Satanismul ,dar cu nici un scop sa cistig bani sau altceva,doar ca sa-l fac cunoscut pe Tatal nostru Satan Lucifer si Demonii lui ,intrebarea mea este daca este bine sau nu.Tot ce am facut am facut la indrumarea lor pentru ca asa mi- au cerut ei .Acum doresc sa aud o parere de la voi .
Situl este https://lucifertrue.com/bun-venit/
Va multumesc !!
Hail Satan pentru Todeauna !!!
  Si doresc sa public si o carte tot asa cu ce scrie pe site bineinteles o vind la un pret mic ca sa isi permita orsicine dar banii cistigati ii donez in contul de pe situl http://www.angelfire.com/empire/serpent … onate.html  pentru ca nu imi trebuie nici un cent de pe munca altora ,din contra donez si in plus pentru ca stiu ce inseamna sa muncesti prin ritualuri si meditatii nu este o cale usoara.asta o stiu pe pielea mea.

Bravo Adrian !! În sfârșit cineva care îmi respectă sfaturile în privința SS-ULUI !! Citește promovarea satanismului spiritual - cel mai important lucru și te vei lămuri !!

Hail Tatălui Satan !!

#19 11-Feb-2019 14:42:07

adrian1989
Membru
From: london
Registered: 11-Jun-2015

MULTUMIM PENTRU MUNCA SI EFORTUL DEPUS,SATAN SI DEMONII SA TE AJUTE SI INDRUME TOT TIMPUL.
HAIL SATAN LUCIFER !!

LUCIFER1987 ]:D  ]:D  ]:D  ]:D

#20 03-Mar-2019 20:39:07

Emca
Membru
Registered: 30-Jan-2017

In calendar apar anumiti Demoni. Ce inseamna asta? In perioadele respective acei demoni sunt mai puternici sau ii poti contacta mai usor?

HAIL SATAN!

#21 23-Mar-2019 08:58:45

Ghidut08
Spectator
From: Egipt
Registered: 01-Aug-2018

....de ce nu mai pot sa intru in calendar? Zice ca nu mai exista..

Satan loves you for who you are capra
Hail Satan!
Hail Forneus!! sarpe
Hail Astaroth! foc

#22 23-Mar-2019 15:33:51

SerLorars13
Autor
From: Romania
Registered: 27-Dec-2015

Asa e la toti sau doar mie nu-mi merg link-urile catre calendar?
Cand accesez oricare dintre link-uri sunt trimis pe BLS + mesajul "Page Not Found"

Last edited by SerLorars13 (23-Mar-2019 15:36:01)

"We are at war, do not forget it!"
Hail Seere! Hail Satan!

#23 23-Mar-2019 16:42:42

admin
Administrator

Ghidut08 wrote:

....de ce nu mai pot sa intru in calendar? Zice ca nu mai exista..

SerLorars13 wrote:

Asa e la toti sau doar mie nu-mi merg link-urile catre calendar?
Cand accesez oricare dintre link-uri sunt trimis pe BLS + mesajul "Page Not Found"

Le-am actualizat. Încercați din nou.

Thomas

#24 23-Mar-2019 16:54:17

SerLorars13
Autor
From: Romania
Registered: 27-Dec-2015

Mulțumim!  big_smile

"We are at war, do not forget it!"
Hail Seere! Hail Satan!

#25 23-Mar-2019 17:25:05

admin
Administrator

SerLorars13 wrote:

Mulțumim!  big_smile

Cu mare plăcere  big_smile

Thomas

#26 23-Mar-2019 18:58:12

Ghidut08
Spectator
From: Egipt
Registered: 01-Aug-2018

Mulțumescc big_smile

Satan loves you for who you are capra
Hail Satan!
Hail Forneus!! sarpe
Hail Astaroth! foc

#27 09-May-2019 22:23:15

alexandrariddle2005
Novice
Registered: 25-Apr-2019

Hey! Sunt novice si am nevoie de ajutor. Ma poate ajuta cineva?

#28 10-May-2019 01:16:52

nqe
Membru
Registered: 01-Aug-2017

alexandrariddle2005 wrote:

Hey! Sunt novice si am nevoie de ajutor. Ma poate ajuta cineva?

Pune intrebarea direct si te ajutam cu drag.

Board footer