Forumurile Bucuria lui Satan

„Întunericul e lumină întoarsă pe dos” – Belzebut

You are not logged in. In order to view the entire Forum, please log in.

#1 26-Apr-2019 23:51:44

Ratatoskr
Autor
Registered: 21-Nov-2016

Importanța constituirii unui caracter puternic ca Satanist.

Mi-am luat libertatea de a posta acest topic la secțiunea "Predici" întrucât îl consider destul de important, dar dacă se potrivește mai mult în altă categorie, îmi cer scuze și rog să fie mutat de către Admin.

În toți acești ani de când m-am dedicat, am învățat o lecție importantă de la Zei, și anume că pe lângă un suflet puternic, trebuie sa ne construim și un caracter pe măsură. Atunci când avem mentalitatea potrivită, abordăm diferit perioadele grele ce apar în viața noastră și suntem mult mai capabili de a ne atinge scopurile și dorințele.

Se spune că cel mai bun lucru în care putem investi suntem noi înșine, și pot confirma că unul dintre cele mai plăcute sentimente este când te uiți la tine, ca persoană, cât ai evoluat, și cât de multe ai câștigat făcând acest lucru.

Vă spun din propria experiență că de fiecare dată când am cerut ajutorul Zeilor în legătură cu un lucru, aceștia întâi m-au ajutat să îmi șlefuiesc caracterul înainte de a mă îndruma spre dorința mea respectivă. Să spunem că vrei să devii un mare om de afaceri, dar ești o fire iresponsabilă, lucru ce nu prea se pupă cu dorința ta întrucât acest lucru presupune multe responsabilități, în acest caz Satan și Demonii Săi te vor îndruma spre a deveni o persoană mai responsabilă pentru a putea ajunge afaceristul de succes care îți dorești să fi.

Totuși mai presus de toate, un caracter bine șlefuit te ajută extrem de mult și în avansarea ta spirituală de zi cu zi. Căpătând încredere, obstacolele de nesiguranță ce stau în calea manifestării lucrărilor tale vor dispărea. Păstrând o gândire pozitivă, vei vibra la o frecvență mai înaltă, lucru ce îți va atrage noroc și lucruri bune, întrucât gândurile sunt energie, care la rândul ei ne influențează atât pe noi, cât și ce se află în jurul nostru. Fiind determinat, altfel vei acționa atunci când este necesar, alta îți va fi motivația pentru meditat și altfel ți se vor manifesta lucrările, fiindcă atunci când rostim afirmații cu determinare, focusăm energia cu mult mai bine. Și nu în ultimul rând, semănând niște răbdare, putem îndepărta de asemenea foarte multe obstacole ce stau în calea progresului nostru spiritual sau a lucrărilor noastre, deoarece atunci când suntem nerăbdători, ne gândim intens la un anumit lucru, gândit ce poate duce la apariția gândurilor negative și ruinarea energiilor pe care încerci să le ridici, în plus, ai nevoie de răbdare pentru o lucrare cum este Magnum Opus sau atunci când cerem Zeilor să ne ajute cu ceva, și aici vă voi explica de ce.
De foarte multe ori când am cerut un lucru, am observat că Satan și Demonii Săi, mi-au oferit mult mai mult decât am cerut, dar pentru asta a fost nevoie de timp, ce a necesitat calm, răbdare și încredere. Sa zicem că ceri Zeilor o acadea, Ei prin ajutorul pe care ți-l oferă, la final nu numai că te vei alege cu două acadele, dar le vei primi și pe gratis, cam așa funcționează lucrurile. Însă pentru succes în avansarea ta, în lucrări și în special în viața de zi cu zi, avem nevoie de un caracter puternic, și patru dintre cele mai importante trăsături ce ne ajută foarte mult pe noi, ca și sataniști, sunt :

ÎNCREDEREA - RĂBDAREA - DETERMINAREA - POZITIVITATEA

În final, aș vrea să mai adaug câteva cuvinte privind împlinirea dorințelor noastre și dobândirea puterii spirituale. Nu vă așteptați ca acest drum să fie presărat numai cu flori de primăvară, nu există câștig fără durere iar Satanismul nu face excepție în acest caz. Vă puteți aștepta la perioade grele, la momente de tristețe și uneori eșecuri, dar niciodată să nu vă pierdeți încrederea, Zeii ne sunt întotdeauna alături și gata să ne ghideze, iar rezultatul final, acel moment în care dobândim ceea ce ne dorim și pe lângă asta ajungem să fim și persoane mai bune, se merită pe deplin.

Rămâneți fără frică și încrezători, la fel cum se specifică și într-o predică, NOI NU SUNTEM EI! Suntem sataniști, avem tot ce ne trebuie pentru a obține ceea ce ne dorim, și ar trebui să ne comportăm ca a tare.

Respectați Zeii, continuați meditațiile, avansarea și bombardați inamicul cu RIV-uri ori de câte ori puteți, haideți să Îl facem pe Satan mândru de noi, lupta e pe cale să se termine curând smile

HAIL SATAN!
HAIL ANUBIS!
HAIL TUTUROR PUTERILOR IADULUI!

Singuri suntem puternici însă împreună suntem de neoprit

#2 27-Apr-2019 00:03:04

Ionut19
Membru
Registered: 12-Jul-2017

Re: Importanța constituirii unui caracter puternic ca Satanist.

Genial ! Nu pot sa cred. Exact de asta aveam nevoie smile
Multumesc foarte mult Ratatoskr.
Hail Satan!

Hail Satan!

#3 27-Apr-2019 00:24:46

Andrey
Membru
Registered: 23-May-2018

Mulțumesc și personal chiar aveam nevoie de o motivație, una foarte mare. Trec printr-o perioadă grea în legătură cu gândurile negative și stresante, acestea fiind foarte puternice pentru că îmi afectează și caracterul. Probleme da, am câteva, dar aceste gânduri parcă le fac mai rele și practic îmi pun piedică singur. Mă simt bine după ce meditez pentru câteva ore, dar după încep toate să vină... știam deja că în timp ce avansezi gândurile devin mai puternice, dar nu mă așteptam să fie așa, oricum, din a lupta și muncii nu mă opresc indiferent de problemă, situație sau gând.
Mulțumesc încă o dată, chiar m-a ajutat ce ai spus mai sus! kek_ok
HAIL SATAN! foc

#4 27-Apr-2019 00:39:22

Ratatoskr
Autor
Registered: 21-Nov-2016

Cu mare plăcere, de la un timp primesc impulsuri din partea Zeilor să scriu anumite topice, și mă bucură nespus să văd că asta vă ajută pe mulți dintre voi.

Cât despre perioadele grele, @Andrey, sunt temporare, nu acorda importanță gândurilor rele, fiindcă pe ceea ce te focusezi, împuternicești. Caută activități care să te facă să uiți de starile aiurea, meditează, și nu uita, tu chiar dacă, poate, nu ai un nivel necesar pentru a percepe anumite lucruri, Zeii îți sunt alături și nu te lasă la greu wide_smile Fii tare frate, numai lucruri bune sunt pe drum smile

Singuri suntem puternici însă împreună suntem de neoprit

#5 27-Apr-2019 00:56:55

Cleo
Administrator
Registered: 31-Oct-2013

Si eu ma bucur sa vad aceste topice scrise de tine, tine-o tot asa smile.

Ratatoskr wrote:

Cu mare plăcere, de la un timp primesc impulsuri din partea Zeilor să scriu anumite topice, și mă bucură nespus să văd că asta vă ajută pe mulți dintre voi.

Cât despre perioadele grele, @Andrey, sunt temporare, nu acorda importanță gândurilor rele, fiindcă pe ceea ce te focusezi, împuternicești. Caută activități care să te facă să uiți de starile aiurea, meditează, și nu uita, tu chiar dacă, poate, nu ai un nivel necesar pentru a percepe anumite lucruri, Zeii îți sunt alături și nu te lasă la greu wide_smile Fii tare frate, numai lucruri bune sunt pe drum smile

Hail Satan!!

#6 27-Apr-2019 12:52:12

admin
Administrator
Registered: 24-Oct-2013

Ratatoskr wrote:

Mi-am luat libertatea de a posta acest topic la secțiunea "Predici" întrucât îl consider destul de important, dar dacă se potrivește mai mult în altă categorie, îmi cer scuze și rog să fie mutat de către Admin.

Rangul de autor îți permite să postezi la rubrica asta. Dacă îl ai, și consideri că ceea ce postezi se încadrează aici, simte-te liber/ă și postează aici  big_smile

Thomas

#7 27-Apr-2019 19:26:25

Luz
Membru
From: Iasi
Registered: 02-Dec-2016

Intradevar, Zeii ne sunt mereu alaturi. Cand am aflat adevarul despre crestinism, am avut momente de tristete si nervi. A fost un adevar foarte dur pentru mine, dar Zeii mi-au dat putere si m-au ghidat.

Hail Satan! Hail Valefor! Hail Focalor!

#8 27-Apr-2019 21:08:43

Lilith94
Membru
From: Orion
Registered: 05-Aug-2015

Buna Tuturor , Frati si Surori ! smile big_smile wide_smile >:D<
Eu de la varsta de 7 ani mi-am dat seama ca am clarauzul si clarvederea dezvoltat dar nu faceam nimic deosebit .
Stiam ce inseamna crestinismul parintii mei ma duceau la biserica dar eu nu credeam in nimic eram atee . Ma duceam cu familia ca sa fie ei  multumiti eu nu vroiam sa vad nimic de atunci de cand mergeam de (sarbatori ) erau niste lucruri care nu imi placeau deloc si imi dadeau de banuit multe lucruri .
In fiecare zi seara cand ma intorceam acasa si ma puneam la somn eram atacata de cenusii si stiam asta si ziceam sa dispara imediat , initial ei vroiau sa imi puna ceva ca un fel de cip. Nu era vis, ci acei cenusii vroiau sa imi creeze frica si teroare mie , eram si semi-paralizata in cosmarul acesta. Vroiau sa imi controleze toate lucrurile mele din subconstient sau inconstient si de aceasta am tipat pentru ca eram constienta de ceea ce planuiau sa imi faca. Tot timpul acesta stiam cine imi directioneaza mie , energie negativa din astral sau din familie simt aceste lucruri de atunci si acum.
   Eram pe o masa rece ma uitam ca aveau tot felul de dispozitive avansate vroiau sa imi recolteze sange mult cu acele aparate , nu puteam pe acea masa sa ma misc pentru ca eram legata de masa si ei aveau nevoie de energia mea si nu am rezistat mult m-am incapatanat mi-am pastrat energia si mi-am scos acele dispozitive de sub piele  si am tipat in cosmar in fata lor ca nu vreau nimic de la ei, nu vreau sa fiu pacalita de ei,sa ma lase in pace am tipat s-au speriat de mine au plecat  si m-am trezit nervoasa si furioasa .Acele atacuri m-au ajutat foarte mult sa lupt pentru a ajunge unde sunt acum . Aseara la ora 1-4 pm sunt sigura ca un grup de format din 4-7 pers crezand ca le permit  sa faca ce vor ei incercau sa (ma ajute la figurat)  sa ma supere dar nu reuseau , radeam ca simteam nervii persoanelor acelea . smile):))  De cand fac Patratul Soarelui , Thomas am mai multa incredere in mine mai multa energie  si observ ca cei din familie nu pot sa ma depaseasca deloc m-am schimbat foarte mult de cand sunt aici, sunt si o fire incapatanata si ambitioasa cu ascendent in zodie de pamant.
Sper sa nu ma intelegeti gresit !

Hail Satan ! capra1  sarpe  lup

Hail Satan ! capra1 sarpe lup

Hail Purson !   big_smile

#9 03-May-2019 21:13:56

Ayleth
Membru
Registered: 11-Nov-2015

Îți multumesc! Pe viitor sa mai postezi ceea ce crezi ca ne poate ajuta. Ai un mod de a scrie foarte frumos și concis.

Hail Satan! Hail Demons!

#10 03-May-2019 21:58:11

Lilith94
Membru
From: Orion
Registered: 05-Aug-2015

Buna Tuturor , Fratilor si Surorilor !
Cand m-am dedicat acum 4 ani jumatate / 5 ani intr-o noapte aveam niste viziuni  cat se poate de reale eram putin panicata si in legatura cu ce zicea Thomas de dezastre naturale sau catastrofe . Am mai avut o viziune acum 5-6 ani , si sunt sigura ca nu ma insel treceau deasupra locului in care stau eu 5-6 avioane de armata care se indreptau spre Rusia pe aceiasi drum . Inainte sa ajunga in Rusia 2 sau 3 avione au explodat si au ramas 3 au ajuns in Rusia erau dotate cu armament se intorceau  inapoi in oras de unde sunt eu nascuta si incercau militarii sa terorizeze oamenii din zona sa asculte de Armata Rusa multi dintre soldati nu erau toti rusi ,erau si romani dar oamenii erau tinuti zilele intregi nu aveau multa mancare si nu vroia nici sa ofere ceva oameni, sa spunem ca paturile de dormit sunt obligatorii. Dar erau fortati oamenii sa iasa din casele lor desi nu era nimic grav.

A doua viziune care am avut-o cred ca se va intampla. Ma plimbam cu acea cunostiinta pana la casa care o aveam , (care m-a ajutat sa ma inscriu aici), eram intr-o casa mare stateam eu cu acea persoana .
Ies cu acea persoana intr-o seara afara si toata lumea era speriata venea armata la fiecare poarta inainte de explozii  ,nu stiu ce se intampla exact pompierii nu erau la fata locului si toate casele ardeau .
Ne plimbam amandoi pe strada mergeam incet si din spatele nostru se aude o masina explodand pe sosea nu eram la mare distanta de explozia masinii ,oamenii numai aveau unde sta tot ce vedeai era ars masini case,erau salvate animalele dar si oamenii de armata , toata strada era plina de masini arse .

Sper sa ma intelegeti !

Hail Satan ! capra1 sarpe lup

Hail Purson !   big_smile

Board footer