Forumurile Bucuria lui Satan

„Întunericul e lumină întoarsă pe dos” – Belzebut

You are not logged in. In order to view the entire Forum, please log in.

#1 07-Aug-2019 00:55:44

NishaWillow
Templier ✸ ✸ ✸
Registered: 30-May-2015

Lucrând cu energia

Am văzut mai multe persoane care au pus întrebări cu privire la afirmația mea legată de curățarea aurei.

Când ne curățăm aura, chiar dacă direcționăm energia negativă spre pământ sau podea, cu ajutorul DG-ului nostru, nu este sigur să avem lângă noi în cameră animale sau copii. Energia respectivă este mizerie spirituală.

De asemenea, NICIODATĂ să nu faceți exerciții în care inspirați energie atunci când sunt animale sau copii în cameră. Ei sunt foarte vulnerabili. Acest lucru este foarte serios când vine vorba de persoanele avansate. Cu cât inspirați mai multă energie, cu atât aceasta devine mai puternică în timp.

Acest lucru le poate epuiza forța vitală, făcându-i bolnavi sau mai rău.

Când ne curățăm aura, există deseori un reziduu care eventual se disipează. Mai ales dacă am îndepărtat multă murdărie.

Deși este normal să vă scanați corpul cu lumină de la cap până la picioare; murdăria, vrăjile de legare sau alte obstacole pot ieși din aură prin chakrele șoldului, chakra gâtul și chiar prin chakrele situate la nivelul capului.

Pentru războinicii spirituali care lucrează cu Demonul Gardian, El/Ea vă poate spune să vă aplecați capul și să lăsați energia negativă să iasă afară.

Poate dura multe luni, chiar ani, pentru a vă curăța complet aura. Acest lucru se datorează acumulărilor de-a lungul multor vieți.

Curățarea aurei are ca rezultat mai multă suprafață murdară. Acest lucru nu este întotdeauna consecvent. Uneori, mai multă murdărie spirituală va ieși, iar alteori, deloc.

De asemenea, puteți curăța aura altora. Doar asigurați-vă că aveți suficientă energie pentru a face acest lucru.

Pentru a curăța aura unui animal de companie, trebuie doar să vă folosiți mâna și să începeți din partea de sus a capului, străbătând corpul prin partea din spate. Vizualizați cum îndepărtați murdăria cu lumină și în același timp cum radiază aura animalului după ce ați făcut asta. Apoi vizualizați murdăria astrală coborând în podea sau în pământ.

Curățarea aurei ajută foarte mult la vindecare.

Curățarea aurei poate lua și multă energie. Dacă vi se pare dificil să împingeți energia în jos după una sau mai multe încercări (un indicator ar fi dificultatea în a menține vizualizarea luminii), opriți-vă. Așteptați până când vă recuperați energia.

Pentru a vă reîncărca, faceți respirația prin alternarea nărilor (5 runde), concentrându-vă pe a inspira energia. Acest lucru vă ajută să vă mențineți atenția asupra părții din spate a gâtului, în timp ce inspirați ușor energia.

http://bucurialuisatan.com/respiratie-p … a-narilor/

De asemenea, vreau să adaug că nu este necesar să stați drepți. Pentru a inspira eficient energia, este important să fiți complet relaxați.

În încheiere, amintiți-vă întotdeauna, dacă ceva funcționează pentru voi, nu este necesar să-l schimbați. Fiecare avansează în felul său.

- Înalta Preoteasă Maxine Dietrich
http://www.www.joyofsatan.org

Last edited by NishaWillow (07-Aug-2019 01:39:25)

Cunoaşterea este prin ea însăşi putere. sarpe

#2 07-Aug-2019 22:48:06

DragonTamed
Membru
From: Bucuresti
Registered: 14-Aug-2017

Re: Lucrând cu energia

Multumim. Si, da mie mi-a spus sa-mi las capul pe spate. Dar am avut foarte mult si in chakra inimii. Multumesc si pentru tehnica de curatare a animalului.  loveit  Animalul se curata zilnic, la fel ca mine?

#3 08-Aug-2019 17:32:25

Rroco
Războinic ✸
Registered: 18-Jan-2018

DragonTamed wrote:

Animalul se curata zilnic, la fel ca mine?

Pe cat posibil, da.

29.05.2016 ~ Denisa ~
(17 yo girl who is searching for the knowledge of the ancient gods)
"Ask yourself if what you're doing today is getting you closer to where you want to be tomorrow"
Hail Satan!   capra

#4 08-Aug-2019 21:23:16

NishaWillow
Templier ✸ ✸ ✸

Încă ceva, să nu inspirați energie nici când sunteți foarte aproape de plante. Ele sunt de asemenea ființe vii și au o forță vitală proprie.

Last edited by NishaWillow (08-Aug-2019 21:23:34)

#5 09-Aug-2019 11:16:18

Rroco
Războinic ✸

NishaWillow wrote:

Încă ceva, să nu inspirați energie nici când sunteți foarte aproape de plante. Ele sunt de asemenea ființe vii și au o forță vitală proprie.

E ok sa fie la cam 1,5 - 2m de mine? Sau trebuie sa fie mai departe?

29.05.2016 ~ Denisa ~
"Ask yourself if what you're doing today is getting you closer to where you want to be tomorrow"
Hail Satan!   capra

#6 09-Aug-2019 13:44:42

admin
Administrator
Registered: 24-Oct-2013

DragonTamed, cred că ai vrut să dai pe „Citează” dar în schimb ai apăsat pe „Semnalează”, pentru că mesajul tău mi-a apărut la „mesaje semnalate.” L-am copiat mai jos:

DragonTamed wrote:

Eu cand fac asta ma duc in gradina, iar cand stateam in oras, mergeam in parc. Unde sa ma duc? Ca trebuie sa stau in soare. Ok, nu fac in preajma animalelor, dar sunt fiinte vii mai tot timpul in preajma mea, si cand meditez si cand nu. In gradina nu am apucat sa pun nimic anul asta, ca abia m-am mutat. Deci este un loc cu iarba pentru cosit. As putea face ceva sa regenerez energia locului? Multumesc.

Thomas

#7 09-Aug-2019 15:27:28

NishaWillow
Templier ✸ ✸ ✸

Rroco wrote:
NishaWillow wrote:

Este bine. Chiar și mai mult dacă poți.

DragonTamed  wrote:

Eu cand fac asta ma duc in gradina, iar cand stateam in oras, mergeam in parc. Unde sa ma duc? Ca trebuie sa stau in soare. Ok, nu fac in preajma animalelor, dar sunt fiinte vii mai tot timpul in preajma mea, si cand meditez si cand nu. In gradina nu am apucat sa pun nimic anul asta, ca abia m-am mutat. Deci este un loc cu iarba pentru cosit. As putea face ceva sa regenerez energia locului? Multumesc.

Maxine s-a referit mai mult la plantele din casă. Dacă mergi în parc sau în grădină nu este o problemă. Important este să nu inspiri energie de foarte multe ori și mai multe zile la rând când ești doar la câțiva centimetri de plante sau animale.

#8 09-Aug-2019 15:38:44

Thanatos
Membru
Registered: 08-Mar-2017

Mai era o chestie in legatura cu curatarea aurei,sa nu depunem murdaria dupa curatarea aurei langa un copil sau langa vreun animal deoarece pot interactiona cu ele si pot lua energia negativa.

Ave Satanas
HAIL SABURAC!

#9 09-Aug-2019 23:41:36

infernus
Războinic ✸
From: Constanta
Registered: 02-Jan-2015

Rroco wrote:
NishaWillow wrote:

Daca iti este cu putinta ai putea sa muti florile in alta camera cand faci exercitiul asta.

Hail Satan !

#10 10-Aug-2019 18:52:36

Rroco
Războinic ✸

infernus wrote:
Rroco wrote:
NishaWillow wrote:

Daca iti este cu putinta ai putea sa muti florile in alta camera cand faci exercitiul asta.

Sunt cam multe si nu as putea sa le mut cand fac asta, si apoi sa le aduc iar inapoi.. dar am sa incerc sa stau cat mai departe de ele. Multumesc pentru parere :)

29.05.2016 ~ Denisa ~
Hail Satan!   capra

Board footer