Forumurile Bucuria lui Satan

„Întunericul e lumină întoarsă pe dos” – Belzebut

You are not logged in. In order to view the entire Forum, please log in.

#1 08-Dec-2016 21:43:13

NishaWillow
Templier ✸ ✸ ✸
Registered: 30-May-2015

„Tu" eşti „tu"

Studiind chiromanția (cititul în palmă) și astrologia, devine clar că toată lumea este cu adevărat un individ unic, cu o personalitate definită care-i este setată.

Cu astrologia, totul este chiar acolo într-o hartă a sufletului tău.

Cu chiromanția, tot ce trebuie să faci este să te uiți la mâna unei persoane. Mâna reflectă creierul. Fiecare lucru mic din creier este chiar acolo pe mâini, ceea ce se întâmplă în creier, se întâmplă pe palmele tale. Palma pasivă (de obicei stânga) arată modul în care tu ai fost definit inițial, în timp ce palma activă (de obicei dreapta) prezintă orice schimbare și avansare sau degenerare pe care le-ai suferit.

Orice satanist spiritual care a lucrat pe sufletul lui și care și-a depășit obstacolele va vedea o diferență notabilă între palme, așa cum va vedea oricine care a suferit orice fel de traumă, sau care a experimentat destule în viață, indiferent dacă au fost bune sau rele. Dacă ai o sănătate generală proastă, atunci ai o linie a sănătății sau a vieții proastă (sau ambele). Fă lucrări pentru îmbunătățirea sănătății, și vei vedea schimbarea pe palma ta dominantă.

Și întreaga mână, nu doar palmele, este cea care-ți arată talentele, inteligența, abilitățile, darurile, precum și defectele. Lungimea, flexibilitatea degetelor etc; lungimea și forma degetelor mari; unghiile și vârful degetelor; mărimea, textura și fermitatea mâinii în ansamblu, toate acestea reflectă întreaga ta ființă.

1481219943_vintage_palmistry_illustration_3.jpg

Un alt astrolog mi-a spus, oamenii care cred că ei se pot „ridica mai sus" de astrogramele lor natale și le pot schimba complet, ei bine, acest mod de gândire este el însuși prezentat chiar în astrogramele lor. Lol.
Acest lucru este valabil și pentru cei care cred că devin o persoană cu totul diferită de fiecare dată când se reîncarnează. Numai o persoană cu un sentiment foarte puternic de sine poate înțelege că personalitatea ta este cine esti.

Noi putem evolua, ne putem depăși obiceiurile proaste, putem lua obiceiuri mai bune, putem învăța noi aptitudini și abilități, dar niciodată nu ne vom putea schimba personalitatea noastră fundamentală, de bază. Oricine care crede că poate, nu-și înțeleg cu adevărat sinele, și/sau ei nu-și iubesc sinele cu adevărat.

Pe măsură ce afli mai multe despre tine, exact cine ești și toate defectele tale, vei începe să te accepți, să te prețuiești, și să te apreciezi mult mai mult decât ai crede vreodată că e posibil. Când vei putea să-ți vezi talentele chiar acolo pe mâini, îți va întări încrederea în talentele tale, așa cum vei vedea că, creierul tău a fost format să-ți arăte darurile.

Acest lucru este valabil și pentru defectele tale. În cazul în care o persoană are Muntele lui Mercur slab dezvoltat (e la baza degetului mic), această persoană pur și simplu nu va fi niciodată bună la afaceri. Așa că în loc să încerci să devi cel mai bun om de afaceri vreodată, doar concentrează-te la ce eşti bun, la ce ai fost proiectat (și proiectat singur) să fii talentat. Urmează-ți Dharma. Dacă ai Muntele lui Jupiter mai puternic (e situat la baza degetului arătător), atunci foloseşte-ți abilitățile de conducere. Foloseşte-ți punctele forte şi talentele, pentru a compensa ce îți lipsește.

Asta nu e de a spune că nu puteți deveni mai buni la anumite sarcini specifice, pentru că noi putem cu siguranță, dar este atunci când o persoană își reprimă individualitatea unică pentru a deveni ca o altă persoană, acele problemele sosesc. Pot apărea căderi nervoase. Oamenii s-au sinucis pentru că nu au fost în stare să fie cine sunt. Trebuie să fie liberi să-și exprime unicitatea.

La urma urmei, chiar și Zeii au propriile lor forțe și talentele. Ei nu sunt toți la fel și buni la exact fiecare lucru. Unul ar putea fi mai bun decât altul la vindecare, în timp ce altul ar putea fi mai bun în științe. Toată lumea strălucește în propriile lor roluri, iar atunci când toată lumea îşi urmează Dharma și îşi joacă rolurile, civilizația înflorește.

Iar pentru cei care cred că pot obține pur și simplu o personalitate cu totul nouă ... nu poți lua „tu" din „tu" și să obții un nou „tu". Tu eşti tu.

1481220018_james_sant_1820ndash1916_a_thorn_amidst_roses_1887_by_catherine_la_rose_3.jpg

- Lydia

Last edited by NishaWillow (07-Apr-2019 23:29:52)

Cunoaşterea este prin ea însăşi putere. sarpe

#2 09-Dec-2016 00:08:40

infernus
Războinic ✸
From: Constanta
Registered: 02-Jan-2015

Re: „Tu" eşti „tu"

Multumesc pentru traducere.Stie cineva unde pot gasi un ghid pentru chiromantie ?

Hail Satan !

#3 09-Dec-2016 00:33:49

Gorillaz
Membru
Registered: 07-Oct-2015

Multumesc pentru munca depusa!
Aceeasi intrebare pe care a pus-o infernus o am si eu.

Evolve

#4 09-Dec-2016 02:00:19

NishaWillow
Templier ✸ ✸ ✸
Registered: 30-May-2015

infernus wrote:

Multumesc pentru traducere.Stie cineva unde pot gasi un ghid pentru chiromantie ?

Dap. Doar că sunt în engleză.
The Benham Book of Palmistry (pdf)
http://www.deceptionary.com/ftp/Benham.pdf

Palmistry: The Language of the Hand, de Cheiro: https://archive.org/details/cheiroslanguageo00hamo

Last edited by NishaWillow (09-Dec-2016 02:01:59)

Cunoaşterea este prin ea însăşi putere. sarpe

#5 09-Dec-2016 02:58:57

infernus
Războinic ✸
From: Constanta
Registered: 02-Jan-2015

Mersi,hedvig.

Hail Satan !

#6 09-Dec-2016 14:07:22

admin
Administrator
Registered: 24-Oct-2013

Nu de mult am cumpărat câteva cărți pe tema chiromanției; abia aștept să mă apuc să le studiez

Thomas

#7 09-Dec-2016 18:26:57

TH30
Membru
From: Barlad
Registered: 20-Feb-2016

Multumim smile, ma pun pe studiat si eu, este chiar interesant.

"Fă cunoscute faptele tale în întreaga lume, astfel încât toți să te gratuleze." Ramses al II-lea
"Nu lupti decat pentru ceea ce iubesti" 卐 Adolf Hitler 卐
11.05.2016

#8 20-Sep-2019 19:23:23

anubis_ishtar
Membru
Registered: 16-Dec-2018

admin wrote:

Nu de mult am cumpărat câteva cărți pe tema chiromanției; abia aștept să mă apuc să le studiez

Imi poti oferi niste titluri?

Ave Ce Acatl Topiltzin Quetzalcoatl!

#9 25-Sep-2019 01:15:08

admin
Administrator
Registered: 24-Oct-2013

anubis_ishtar wrote:
admin wrote:

Imi poti oferi niste titluri?

Cea în română încă nu am apucat să o studiez. Se intitulează „Marele tratat de chiromanție” de la editura ANTET.

În engleză citisem două din câte îmi amintesc: „Elements of Hand-reading,” de Phanos, și „Cheiro's language of Hand: Palmistry,” de Cheiro - însă mai apoi văzusem pe forumul în engleză că Înalta Preoteasă a scris despre Cheiro că nu a fost onest în privința chiromanției.

Thomas

Board footer